aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasdekffffff.jpg

Prezydent Andrzej Duda umieścił w mediach społecznościowych wpis. Nie byłoby w nim nic nadzwyczajnego, gdyby nie sytuacja geopolityczna.

Komisja Wenecka w Polsce. Konflikt amerykańsko- irański. Rada Bezpieczeństwa Narodowego - która według powszechnej opinii powinna zostać zwołana - te tematy nie przyciągnęły uwagi prezydenta Andrzeja Dudy.

"W gospodarstwie u Państwa Mileny i Kamila Chodnickich w Kumelsku jest nie tylko centrum sterowania oborą ale krowy mają nawet swoje spa;-) To się nazywa nowoczesne rolnictwo. #Polska2020" - napisał pierwszy obywatel RP na Twitterze.

- Nie wiem, czy pan Andrzej Duda wie, ale owe gospodarstwo zostało unowocześnione dzięki środkom unijnym wywalczonym przez rząd Donalda Tusk - napisał w kierunku Dudy komentator polityczny Mikołaj Wróbelek. 

***

Szef sejmowe komisji obrony Michał Jach (PiS) oświadczył dzisiaj w Sejmie, że nie zostanie zwołana Rada Bezpieczeństwa Narodowego w związku z kryzysem na Bliskim Wschodzie. - Nie będziemy zwoływać RBN, bo gdzieś rakiety lecą - powiedział do dziennikarzy.

- Jestem zaskoczony słowami, że naszym żołnierzom nic nie grozi. Oczywiście, że im grozi, to nie koniec konfliktu. Zwołanie RBN to minimum. Chodzi o bezpieczeństwo Polaków, a nie wyborców jednej partii - wypowiada się Ryszard Schnepf (były ambasador w USA) w rozmowie z portalem wiadomo.co.

- W najtrudniejszych momentach obowiązkiem prezydenta jest dialog ze wszystkimi siłami politycznymi. Żałuję, że Andrzej Duda nie skorzystał ze swoich konstytucyjnych uprawnień i nie zwołał RBN. Być może się bał, ale przez to nie wypełnia swojej roli - mówił w Sejmie lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

Prof. Tomasz Grodzki (marszałek Senatu): "Konflikt USA - Iran jest potencjalnie bardzo niebezpieczny dla naszych obywateli i żołnierzy będących w Iraku, ale i naszych rodaków Iranie. Ich bezpieczeństwo musi być naszym absolutnym priorytetem-to musi być ponad bieżącymi sporami politycznymi. Zebranie RBN byłoby dobrym ruchem".

Aktywność prezydenta została szybko skrytykowana przez internautów:

"Cieszę się, że nie żyje w Polsce w kraju, gdzie prezydent zamiast pisać o bezpieczeństwie pisze o sporcie, zwierzętach i o wszystkim innym byle nie pisać o sprawach naprawdę istotnych. Zapewne spowodowane jest to tym, że każda wypowiedź jest wcześniej ustalana z prezesem".

"Doprawdy, jakim trzeba być pajacem w obecnej sytuacji na Bliskim Wschodzie, żeby pisać o spa dla krów?".

"Człowieku! Czy ty jesteś normalny?!".

"Rakiety, Iran, Komisja Wenecka, nie krowy i obory są ważne i to krowie spa. No comment Panie Prezydencie".

          Popierasz Dudę - kciuk w górę!


+ 6
- 685

Polub Polityczek.pl