aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadepdffffff.jpg

Muzyk Zbigniew Hołdys wypowiedział się na temat artystów biorących udział w serialach Telewizji Polskiej kierowanej przez Jacka Kurskiego.

Hołdysowi nie podoba się, że aktorzy podpisują umowy z TVP i nie zwracają uwagi na wydarzenia polityczne w kraju.

- Lista nazwisk aktorów, którzy mają w du**e niszczenie Polski i ludzi przez kłamliwą TVP i garną się do grania tam choćby w najpodlejszych serialach dla kasy, zasmuciłaby dzielnych aktorów stanu wojennego, którzy woleli być na bezrobociu, niż przekroczyć próg Woronicz.

Artysta odnosi się także do ataków prorządowych mediów na marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego.

- Pan prof. Grodzki powinien być pod ochroną. To ginący gatunek. Klasa, mądrość, bystrość umysłu, odwaga, honor - rzeczy dziś rzadko spotykane. W polityce wręcz nieobecne. ‪Senatorowie RP powinni przejrzeć historię zaszczuwania ks. Jerzego Popiełuszki i sprawdzać, czy ktoś im nie podrzuci plików pedofilskich, narkotyków, nie wynajmie dzi**k na ich nazwisko. Ziobro, Brudziński, Morawiecki i Kurski to pojętni uczniowie.‬

O konflikcie amerykańsko-irańskim: "Wojny wywołują politycy, a giną w nich zwykli młodzi ludzie. Wojny są dziełem rozkazów i przepojonych nienawiścią przemówień do tłumów - ofiarami są wszyscy, zwłaszcza młodzi ludzie idący na wojnę. Ofiarami są wszyscy, z wyjątkiem facetów i dam w rządowych limuzynach, partyjnych gabinetach, otoczonych ochroną na korytarzach parlamentów. Jedyną winą przyszłych ofiar, jest to, że nie protestowały, bezkrytycznie wsłuchiwały się w bełkot polityków i własnych otumanionych rodziców i że często tych sk******nów same sobie wybrały i wiwatowały na ich cześć".

aaaaaakrokotggggg.png

- No jednak trochę przesadzasz z tym porównaniem. Może to się nie podobać, że ktoś występuje w TVP ale kłamliwe to są programy informacyjne - zareagowal na słowa Hołdysa dziennikarz Jacek Czarnecki (Radio Zet).

- Przyzwoici ludzie nie chcą mieć żadnego kontaktu z nieprzyzwoitą instytucją - odpowiedział Czarneckiemu Tomasz Lis.

Reakcje internautów:

"Coś takiego jak przyzwoitość, honor przestały coś znaczyć. Coraz częściej to widzę. Sama do świętych nie należę, ale ciągle się staram pozostawać przy moich wartościach".

"Też pamiętam bojkot reżimowej telewizji przez szanujących się artystów. Marzy mi się, aby to się powtórzyło, żeby w TVP zostali tylko Pietrzak i Martyniuk... Jednak to chyba nie jest dziś możliwe i nie można z tego powodu nikogo potępiać. Każdy ma przecież własne życie i własną motywację, niektórzy może bardziej muszą niż chcą. Nie każdego stać na komfort bycia wiernym ideom".

"Aktorzy znajdują setki argumentów, aby uzasadnić własną kolaborację z TVP. Twierdzą np., że kraj jest wolny, a władza została wybrana w demokratycznych wyborach. Słyszałem także od znanego artysty, że pieniądze, które chętnie otrzymuje od Glińskiego, nie pochodzą osobiście od tego człowieka, tylko od ministra kultury, będącego zwykłym depozytariuszem wspólnych pieniędzy".

          Popierasz Hołdysa - kciuk  górę!


+ 1915
- 86

Polub Polityczek.pl