aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalpeffffff.jpg

Dziennikarz Tomasz Lis skomentował atak mediów prorządowych i polityków Prawa i Sprawiedliwości na marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego.

W ostatnim czasie szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Szczerski oświadczył, że wizyta marszałka Senatu w Brukseli będzie oznaczać, że gra on w "orkiestrze Putina".

- W orkiestrze Moskwy grają ci, którzy - jak Targowiczanie - depczą konstytucję, a nie ci, którzy jej bronią - komentuje Lis.

- Zgaduję, że decyzja o wykończeniu Grodzkiego zapadła, gdy PiS zobaczył, że marszałek bezczelnie chce występować w ich" telewizji. Prawdopodobnie wtedy zdecydowali, że za każdy występ wyleją mu na głowę hektolitry pomyj. Suweren ma myśleć, że to nie głos opozycji, ale łapówkarza. Nieskończenie bardziej wierzę Grodzkiemu niż nowogrodzkiemu.

Naczelny "Newsweeka" komentuje także zachowanie PiS-u ws. konfliktu amerykansko-irańskiego.

- Polacy powinni teraz sobie odpowiedzieć na ważne pytanie. Czy w momencie, gdy na horyzoncie rysuje się wielki, międzynarodowy konflikt, czują się bezpieczniej wiedząc, że prezydentem i zwierzchnikiem sił zbrojnych jest Andrzej Duda. Jeśli nie, to może czas pomyśleć o zmianie. W sytuacji groźnego konfliktu międzynarodowego, polskiej polityce zagranicznej potrzebna jest, chociaż namiastka consensusu. Rozmawiając z opozycją prezydent nie zrobi nikomu łaski. Po prostu zrobi to, co należy do jego obowiązków.

- Wygląda na to, że PiS ma kosę jednocześnie z Izraelem i Iranem. . To jest osiągniecie nawet, jak na nich. Warto może pamiętać, że w czasie wojny Iran był bardzo gościnny dla Armii Andersa i tysięcy Polaków, w tym dzieci, którzy razem z nią wydostali się z ZSRR. Wobec tego kraju mamy więc pewien dług. Niestety dla ważnych polityków PiS, polityka bliskowschodnia wymaga profesjonalizmu i subtelności o niebo większej niż ta, która wystarcza na naszym „bliskim wschodzie”, na Podlasiu czy Podkarpaciu.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskdeorkffffff.png

            Popierasz Lisa - kciuk w górę!


+ 410
- 8

Polub Polityczek.pl