aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaapelrffrrrrrr.jpg

Pułkownik Adam Mazguła odniósł się do zachowania polskich władz w kontekście konfliktu amerykańsko-irańskiego.

Iran zaatakował amerykańskie bazy wojskowe w Iraku, a następne Ministerstwo Spraw Zagranicznych podjęło decyzję o ewakuacji polskiej ambasador w Iraku.

- Ambasador RP w Iraku ewakuowana, a pracownicy pozostali na miejscu. To tak, jakby kapitan z tonącego statku zszedł jako pierwszy. Niebywałe! Czy mamy przez to rozumieć, że ze względu na wykonywany zawód, czyjeś życie jest bardziej cenne, a kogoś innego mniej? - pyta działacz Platofrmy Obywatelskiej Adrian Tomaszkiewicz.

- Naszą ambasador w Iraku ewakuowano, bo poprosili o to Brytyjczycy, u których rezydowała. Ale nasi żołnierze w Iraku w ostrzeliwanej bazie amerykańskiej są bezpieczni i "pod kontrolą". Boże, co za ekipa rządzi dziś Najjaśniejszą Rzeczpospolitą - komentuje senator Marcin Bosacki. 

Komentarz płk Mazguły

"Jeżeli władza PiS ewakuowała Panią Ambasador w Republice Iraku Beatę Pęksa - Krawiec, pozostawiając personel, to wskazuje drogę swojej podłości. To tak, jakby kapitan pierwszy opuścił tonący statek, bez ratowania ludzi, zabezpieczenia tajnych dokumentów, kodów szyfrowych, sprzętu. To również wskazanie, do czego zdolna jest ta władza i po co zakupiła nowoczesne samoloty dla VIP-ów.

To działanie pokazuje kierunek myślenia i skrajnego braku odpowiedzialności za ludzi i sprzęt polskiego państwa.
Jestem pewny, że w razie zagrożenia PiS-owskie szczury uciekną pierwsze, niekoniecznie przez Zaleszczyki, pozostawiając naród na pastwę wrogich sił.

Historia z Panią Ambasador każe zdecydowanie pogonić to nieodpowiedzialne towarzystwo wzajemnej adoracji z urzędów, zanim znowu doprowadzą Polaków do tragedii".

Reakcje internautów:

"Już dawno mówiłem, że ten rząd i ten tzw. prezydent w razie jakiegokolwiek zagrożenia pierwsi uciekną z kraju". 

"Z ich kierowcami to nie dojadą do granicy. Zresztą ciekaw jestem który kierunek obiorą".

"W Escobar utworzą rząd na uchodźstwie. Złoto już przywieźli".

"Gdyby jakieś nieszczęście dotknęło nasz kraj, cała ta pisowska "brać" pierwsza rzuciłaby się do ucieczki. Po łbach by sobie deptali zwiewając, jak najdalej".

         Popierasz Mazgułę - kciuk w górę!


+ 2725
- 98

Polub Polityczek.pl