48388261_736905460027818_2217306282791010304_o.jpg

Znajomy uchodźczyni z Czeczeni - Jacek Taran w związku z nagonką środowisk prorządowych na marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego opisuje przypadek zetknięcia się jego znajomej z lekarzem.

"Guz wycięty. Płuca czyste. Heda już po. Osłabiona po narkozie, ale uśmiechnięta, silna, pełna wiary. Ucieszyła się niezmiernie, kiedy odwiedził ją "jej" profesor - Pan Tomasz Grodzki. Ten, który przed operacją spotkał się i wszystko cierpliwie wyjaśnił. Ten, który po operacji znalazł czas, żeby pocieszyć i ponownie wytłumaczyć. Mikołaj przywiózł worek z otuchą, optymizmem i wiarą. Dziś dla Hedy to są najlepsze prezenty" - mogliśmy przeczytać w grudniu 2018 r. na stronie społecznościowej "Dzieci z dworca Brześć".

aaaaaaaaaaasplrfff.jpg

Dzisiaj historię Hedy przypomina jej znajomy - znany fotograf - Jacek Taran.

"Przy całej nagonce na marszałka senatu prof. Tomasza Grodzkiego czuję się zobowiązany do pewnego świadectwa. Rok temu u mojej znajomej uchodźczyni z Czeczenii, Hedy, zdiagnozowano guz w płucach. I wtedy zupełnie bezinteresownie, pomimo nawału obowiązków w klinice i senacie, zajął się nią właśnie profesor Tomasz Grodzki. Nie wziął od niej ani jednej złotówki. Zresztą Heda i tak by nie miała z czego mu dać. To jest świadectwo uczciwości tego człowieka, który dziś jest bezustannie pomawiany o korupcję, roztacza się nad nim w TVP jakieś kapturowo-smsowe sądy, wyszukuje się haków i płatnych oszczerców. Dziś rano dowiedzieliśmy się z mediów, że ktoś proponował przekupstwo za pomówienie profesora Grodzkiego. Proszę Was udostępnijcie te informacje i jeśli znacie inne świadectwa uczciwości profesora Grodzkiego, to nie kryjcie ich tylko dla siebie!".

***

Według Radia ZET nieznany mężczyzna chciał przekupić pacjenta prof. Grodzkiego. Oferował 5 tys. zł za fałszywe oskarżenie marszałka Senatu o korupcję.

- Ubeckie metody stosowane wobec marszałka Senatu - komentuje dziennikarz Bartosz Wieliński z Gazety Wyborczej.

Dariusz Rosati (poseł): "Próba przekupienia pacjenta, żeby oskarżył prof. Grodzkiego o wzięcie łapówki pokazuje do czego zdolna jest ta władza. Kłamstwa, insynuacje, prowokacje, szczucie - pełna gama ubeckich metod. Długie lata będziemy leczyli rany po PiS-ie".

Mec. Roman Giertych: "Proponowanie pacjentom prof. Grodzkiego pieniędzy za pomówienie jest przestępstwem podżegania do fałszywego zawiadomienia i składania fałszywych zeznań. Rozumiem, że natychmiast z urzędu prokuratura wszcznie śledztwo".

        Popierasz Grodzkiego - kciuk w górę!


+ 830
- 36

Polub Polityczek.pl