aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahihuhuhu.jpg

Przedstawiciele Komisji Wenckiej zjawią się w Polsce 9 i 10 stycznia w związku z prośbą marszałka Senatu dotyczącą wydania opinii prawnej na temat ustawy polityków PiS ws. sądownictwa. 

Komisja Wenecka zajmie się tzw. "ustawą kagańcową".

- Senat postara się w regulaminowym czasie 30 dni przeprowadzić cały proces legislacyjny, włącznie z zasięgnięciem opinii Komisji Weneckiej oraz ekspertów zagranicznych, jeżeli będzie to potrzebne - mówił w grudniu Tomasz Grodzki.

- Komisja Wenecka to jest również ciało doradcze Rady Europy, w której są reprezentacji Rosji, Turcji. Pan Grodzki prawdopodobnie będzie ustalał swoje działania legislacyjne z reprezentantem Putina. To jest skandal - krytykowała marszałka Senatu posłanka Joanna Lichocka.

Równie nerwowo co Lichocka zareagował jej partyjny kolega Kazimierz Smoliński, któremu nie podoba się że Komisja Wenecka przyjedzie do Polski.

- Donosicielstwo Marszałka Senatu Grodzkiego zakończyło się dla opozycji "sukcesem". Delegacja Komisji Weneckiej złoży wizytę w Polsce w dniach 9 i 10 stycznia. Grodzki wraz z całą opozycją osłabiają suwerenność Polski. Oby nigdy do władzy nie wrócili - komentuje polityk PiS-u.

***

W najbliższą sobotę (11.01) w Warszawie przed Sądem Najwyższym odbędzie się protest sędziów "Marsz 1000 tóg" który jest demonstracją przeciwko atakowi polityków Prawa i Sprawiedliwości na wymiar sprawiedliwości.

      Popierasz wizytę KW - kciuk w górę!


+ 1658
- 19

Polub Polityczek.pl