aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalprffffff.jpg

Generał Mirosław Różański zareagował na zaprzysiężenie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

- Prezydent Andrzej Duda przyjął ślubowanie od nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego: Krystyny Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Jakuba Steliny - poinformowała wieczorem Polska Agencja Prasowa.

Z ceremonii nie opublikowano ani jednego zdjęcia. Można odnieść wrażenie, że prezydent wstydził się tego wydarzenia.

- Andrzej Duda odbierając ślubowanie od prokuratora stanu wojennego Piotrowicza oraz największej hejterki Pawłowicz, wybranych przez PiS na sędziów TK, pokazał, że jest tylko bezwolnym narzędziem swojej partii. To potwarz dla Obywateli i Państwa Polskiego - czytamy w oświadczeniu Platformy Obywatelskiej.

Tomasz Siemoniak (poseł): "Prezydent Duda jak dziecko uważa, że jeśli zamknie oczy, to nikt go nie widzi. Nie znajdzie zdjęcia z Piotrowiczem, bo ślubował w Belwederze ukradkiem. Nie zapamięta symbolu niegodziwości i oszustwa PiS nominowanego przez prezydenta na "marszałka seniora". Bardzo głęboko się myli!".

Przemysław Szubartowicz (publicysta, wiadomo.co): "Przyjęcie przez Dudę przysięgi od Piotrowicza i Pawłowicz, a nieprzyjęcie od legalnie wybranych sędziów to wstyd i absolutna kompromitacja tej żałosnej prezydentury. Hańba.To, że Karczewski dla idei na urlopie bezpłatnym brał płatne dyżury; że Duda walczy z PZPR-em w sądach, ale wprowadza do TK prokuratora stanu wojennego; że w każdej dziedzinie w państwie PiS białe jest czarne - nie dziwi. Dziwi, że Polacy złapali się na ten haczyk i im to dynda".

Reakcje internautów:

"Nie piszcie, że to wstyd. Duda nie ma wstydu i krzty honoru. Czysty koniunkturalizm. Wystarczą mu foty z Banasiem, kiblem i koniem krążące po sieci. Uznał, że foty z prokuratorem stanu wojennego i bulterierką Prezesa w kampanii mu nie pomogą. Ot cały sekret".

"Duda, tym skrytym aktem zaprzysiężenia udowodnił, że dobrze wie, że to zaprzysiężenie, to parodia, to jedno z tych zleceń Prezesa, którego wykonanie jest, przynajmniej dla niego, bezdyskusyjnym obowiązkiem".

        Popierasz Różańskiego - kciuk w górę!


+ 2340
- 27

Polub Polityczek.pl