aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakoeffff.png

Były działacz opozycji w PRL Krzysztof Wyszkowski - obecnie zasiadający w Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej wypowiedział się na temat dzisiejszego wyroku Sądu Najwyższego ws. Krajowej Rady Sądownictwa oraz Izby Dyscyplinarnej powołanej przez to ciało.

- KRS nie daje gwarancji niezależności, Izba Dyscyplinarna nie jest sądem w rozumieniu prawa Uni Europejskiej - a przez to nie jest sądem w rozumieniu prawa krajowego - orzekli dzisiaj sędziowie Sądu Najwyższego.

- Sąd Najwyższy zastosował wyrok TSUE i efektywnie zlikwidował Izbę Dyscyplinarną. Jak mówiliśmy wbrew propagandzie rządu, jej „wyroki” będą uznawane przez sądy polskie i unijne za nieistniejące - komentuje postanowienie SN prof. Marcin Matczak z Uniwersytetu Warszawskiego.

Przemysław Szubartowicz (publicysta, wiadom.co): "Sąd Najwyższy idąc za wyrokiem TSUE, odesłał w niebyt neo-KRS i pisowską Izbę. Wprawdzie wiadomo było, że działały nielegalnie i poza konstytucją, ale teraz mamy potwierdzenie. Jest podstawa, by kwestionować demolkę sądownictwa w wykonaniu podłej zmiany. Dobry dzień dla Polski".

Na temat dzisiejszego wyroku postanowił wypowiedzieć się także działacz opozycji z PRL Krzysztof Wyszkowski, o którym możemy przeczytać w Wikipedii:

"Ukończył w 1961 Szkołę Podstawową nr 15 w Olsztynie, następnie podjął naukę w II Liceum Ogólnokształcącym im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie, którą przerwał po dwóch latach. Od 1963 pracował zawodowo m.in. jako robotnik w Miejskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Miejskiego w Olsztynie, później był operatorem spychacza, konwojentem, ajentem stacji benzynowej i pracownikiem Olsztyńskich Zakładów Samochodowych" - czytamy w Wikipedii o Wyszkowskim".

Wyszkowski o wyroku SN: Sąd Najwyższy sprzeniewierzył się zasadzie pierwszeństwa prawa polskiego wobec prawa UE. To nowa postać Targowicy - tym razem Kasta służy Niemcom. Sąd Najwyższy uzurpuje sobie kompetencje Trybunału Konstytucyjnego, a nawet daje te rzekome uprawnienie wszystkim sędziom! Antypaństwowa anarchia. Bolszewizm prawny. Sąd Najwyższy wezwał wszystkich sędziów, a nawet wszystkie organy państwa, do permanentnej oceny legalności ustaw i uznał KRS za nielegalny! To jawny bunt przeciw suwerenności państwa polskiego. Według SN jedyną legalną władzą jest on sam. Cała władza w ręce Kasty!

Krzysztof_Wyszkowski.jpg

       Popierasz Wyszkowskiego - kciuk w górę!


+ 24
- 1905

Polub Polityczek.pl