aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalrpffffff.png

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował o przeszukaniu mieszkania szczecińskiego radnego Prawa i Sprawiedliwości Dariusza Mateckiego.

- Sprawa dotyczy między innymi działalności Mateckiego w okresie jego zatrudnienia w Ministerstwie Sprawiedliwość i okresu, gdy koordynował działania w kampanii wyborczej Patryka Jakiego. Nasz Ośrodek ujawnił i przekazał warszawskiej prokuraturze dowody na przestępczą działalność Mateckiego oraz jego kontakty z członkami międzynarodowych organizacji związanych z skrajnie prawicowym terroryzmem. Mamy dowody na to że Dariusz Matecki zamieszczał w sieci treści rasistowskie, antysemickie. Nawoływał też publicznie do mordowania muzułmanów i uchodźców - czytamy w poście OMZRiK na Facebooku.

Redakcja Onetu opisuje konkretne przykłady wpisów, jakich miał się dopuścić polityk PiS-u.

"Chodzi o wpisy m.in. na stronie "Stop Islamizacji Europy". Śledczy dopatrzyli się w sumie sześciu wpisów łamiących prawo. Przypomnijmy: jeden z nich przedstawiał kobietę w stroju muzułmańskim obok worków na śmieci. Podpis pod zdjęciem głosił "znajdź kobietę". W innym porównywano osoby czarnoskóre do asfaltu" - informuje dziennikarka Alicja Wirwicka z Onetu.

- Według relacji sąsiadów policja zabezpieczyła m.in. sprzęt komputerowy - mówią przedstawiciele OMZRiK.

Matecki w czasie wyborów był wspierany przez prominentnych polityków zjednoczonej prawicy m.in. przez Zbigniewa Ziobrę, Patryka Jakiego czy Sebastiana Kaletę.

Matecki nie zaprzecza, że w jego mieszkaniu pojawiała się policja.

- Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych już nie pierwszy raz pomawia mnie. Przypomnę, że w przeszłości kilkukrotnie mnie zniesławił, sugerując na przykład, że znęcałem się nad zwierzętami. Sam również w trybie wyborczym sądziłem się z Ośrodkiem. Wówczas sędzia uznał, że nie ma dowodów na to, że ktoś z Ośrodka prowadzi obserwowany przez ponad 200 tysięcy ludzi zweryfikowany profil na jednym z portali społecznościowych. Jeśli zaś chodzi o tę sprawę, to ustosunkuję się do niej, jeśli trafi do sądu - mówi polityk PiS cytowany przez portal Głos Szczeciński.

Reakcje internautów:

"Uroczy prezent na Mikołaja".

"No jak to, przecież to dziecko promowane przez Z. Ziobro, Jakiego, prosili Polaków, aby głosować na tego faceta, a tu upssss".

"Kolejnego kryształa szkalujo!".

"Zaraz, czy to ten sam Matecki? Kolega Pana Jakiego? Niezła Hatakumba. Policja przeszukała w mieszkanie Mateckiego w październiku, jednak dopiero teraz sprawa wyszła na jaw. Jaki wstyd"

EK3TKuHXYAA4Ph5.jpg

       Szanujesz Mateckiego - kciuk w górę!


+ 12
- 930

Polub Polityczek.pl