aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalprffff.jpg

Uznany aktor Daniel Olbrychski gościł w programie Moniki Jaruzelskiej "Towarzyszka Panienka". Artysta krytykował m.in. obecnie rządzących polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Cytaty z rozmowy:

"Pani Maria Kaczyńska była fantastyczną osobą, która też by się jeżyła na wszystko, co jej szwagier wyprawia. Już za życia się jeżyła (...) To, co proponuje nam PiS, to jest czysty bolszewizm, wspierany przez polski Kościół".

"Tak podłej telewizji w sensie informacyjnym ja nie pamiętam w czasie wojennym, sam serial jakiś czasami lubię tam obejrzeć, natomiast pan Jacek Kurski jest przestępcą wobec narodu polskiego, tak okłamując, a nie musi, to jest wyłącznie podłość dla kariery i kłamstwo wyłącznie dla kariery. Nie usprawiedliwione żadnym dyktatem Moskwy to jest podłość dla kariery i to już jest ocenione i mam nadzieję, że spotka poza utratą zdrowia - bo tego nie życzę, zasłużona kara na śmietniku historii jeszcze za życia".

"Kiedyś powiedziałem, że gdybym musiał być adwokatem z urzędu, to umiałbym znaleźć argumenty, żeby bronić targowiczan, żeby bronić mojego wroga Radziwiłła w Potopie, umiałbym bronić naszych przywódców po Jałcie, bo trafiliśmy pod but Stalina. Ale nie zgodziłbym się, nawet za represje, bronić obecnie rządzących Polską. Jest to podłość, głupota i niekompetencja. Wywołali podział społeczeństwa oszustwem o zamachu w Smoleńsku. To jest zbrodnia, co wykonał Macierewicz i co podtrzymał Kaczyński. Obydwaj świetnie wiedzieli, że nie było zamachu. Dzielić, żeby rządzić. Tak robili tylko okupanci w Polsce".

(O Rydzyku) "Największy szkodnik w tysiącletniej historii Kościoła w Polsce".

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaddrffffko.png

Mec. Roman Giertych: "Jacek Kurski stwierdził, że to TVP ujawniła prawdę o Banasiu. Pamiętasz Jacku, jak cały Sejm skandował „Kłamca, kłamca”? Nic się nie nauczyłeś. Maj 2020. Jacek Kurski w wywiadzie dla Faktu: to TVP doprowadziła do przegranej Andrzeja Dudy i zwycięstwa demokracji zagrożonej autorytarnymi rządami PiS".

- Jacek Kurski ogłosił, że to TVP pogrążyła Mariana Banasia. Jasne. Tak jak Mateusz Morawiecki pogrążył Krzyżaków w bitwie pod Grunwaldem - komentuje publicysta Piotr Szumlewicz.

- Kłamstwo jako metoda, środek i cel. Straszni są ci łgarze. Równie straszni ci, co im wierzą - mówi o Kurskim politolog dr Marek Migalski.

Reakcje internautów:

"Kurski twierdzi, że to TVP pogrążyła Banasia. Sasin broni służb specjalnych, które podobno nie mogły zablokować kandydatury Banasia. Zdaniem Semki, za kłopotami Banasia stoi jego syn Jakub. Prawdopodobnie od żłobka przynosił lewe pieniądze do domu. Mocny początek tygodnia".

"Prokurator Piotrowicz pomagał w PRL opozycjonistom. Prezes Kaczyński zaprowadza w Polsce demokrację. Prezes Kurski wraz z TVP zniszczył Banasia. Fajna ta IVRP".

"Zgadza się. TVP nadając „Ojca chrzestnego” jednoznacznie wskazała prezesowi Banasiowi, że nie toleruje odchodzenia od standardów PiS".

"Brawo TVP. Taka prośba, przypomnijcie któryś z wyemitowanych materiałów, pogrążających szefa NIK... Wiem, że jest tego sporo, ale chociaż jeden".

      Popierasz Olbrychskiego - kciuk w górę!


+ 2702
- 88

Polub Polityczek.pl