aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaslrpfffff.jpg

Były działacz pierwszej "Solidarności" Henryk Sikora wypowiedział się na temat afery związanej z szefem Najwyższej Izby Kontroli - Marianem Banasiem.

W dalszym ciągu po zawiadomieniu prokuratury przez CBA Banaś nie ustępuje ze stanowiska szefa NIK mimo apelu ze strony rządowej, aby to uczynił.

- Możliwy szantaż z piątku typu; albo dymisja Banasia, albo prokuratura dla niego, wydawały się szczytem mafijności PiSu, by w poniedziałek prasa doniosła, że teraz wyższy level: "albo dymisja, albo bierzemy się za syna". Na końcu tej drogi będą betonowe buty i do Wisły? - pyta i komentuje były szef MSWiA Bartłomiej Sienkiewicz.

Szymon Komorowski (Opozycja Obywatelska): "A co gdyby Marian Banaś posłuchał żądań PiS i podał się do dymisji? Wtedy CBA nie zawiadomiłaby prokuratury? Wtedy nie byłoby sprawy? Dlaczego niezależna służba, mając gotowy raport i dowody na złamanie prawa, czeka z krokami prawnymi na polityczne decyzje partii??".

Waldemar Kuczyński (publicysta): "PiS wprowadził Banasia na kluczowe stanowiska. Moim zdaniem nie mogli nie wiedzieć kto to za człowiek. Ale był użyteczny, a sprawy tkwiły pod dywanem. Dzięki mediom wyszły na jaw. Opozycjo żadnej pomocy, tym draniom. Niech sami zeżrą to gówno, które zrobili na Rzeczpospolitą! Żadnej pomocy".

Komentarz Sikory

Wybrali tego "burdel tatę" na prezesa NIK, pomimo że doskonale wiedzieli, że w jego kamienicy jest burdel, że zgromadził na Bóg wie jakich przekrętach kilkudziesięciomilionowy majątek będąc od zawsze tylko urzędnikiem państwowym. Powołali go, bo Kaczyński chce mieć ludzi umoczonych po same uszy i tym samym uległych na każde skinienie i każdą jego zachciankę. Ściskali go po głosowaniu w Sejmie, bo oni wszyscy kradną, więc złodzieje cieszyli się, że złodzieja posadzili na kontrolnym stołku, który będzie w ślad za prokuraturą krył wszystkie ich świństwa i złodziejstwa.

Po ujawnieniu burdelu w kamienicy Banasia, nazywali tego "burdel tatę" kryształowym człowiekiem. Trochę ich to kosztowało w wyborach, umocniły się przystawki PiS, z prawej strony weszli do Sejmu faszyści z Konfederacji i skubią procenciki poparcia, no i stracili Senat. Więc fuhrer Kaczyński uznał, że należy wezwać do siebie na Nowogrodzką Banasia i obergruppenführera Kamińskiego i kazał podobno Banasiowi zrezygnować. Jak fuhrer rzekomo nakazał rezygnacje, to CBA uznała to za zgodę na wysłanie zawiadomienie do prokuratury innego obergruppenführera Ziobro, aby postraszyć Banasia. A przecież CBA było zobowiązane uczynić ten krok kilka tygodni temu po zakończeniu kontroli, która trwała i trwała, no ale nie w tym zasranym państwie z tą zasraną złodziejską, bandycką, przestępczą władzą. Ja wróżę, że Banaś nie ustąpi, tylko weźmie urlop bezpłatny, a obowiązki prezesa będzie pełnił jeden z wybranych, też umoczonych, zastępców.

Gdyby Banaś ustąpił, to PiS natknął by się na Senat, który musi zatwierdzić wybór prezesa NIK, a na to PiS nie może sobie pozwolić, aby nie mieć swojego wiernego żołnierza na takim stanowisku. Nie mogę dodać, że w wyborach osiem milionów współobywateli głosowało na tych bandytów politycznych i złodziei. Rzygam na te 8 milionów, bo wyznają takie same standardy moralne i etyczne jak ta zorganizowana grupa przestępcza pod nazwą PiS

         Popierasz Sikorę - kciuk w górę!

+ 427
- 4

Polub Polityczek.pl