aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasprfrffff.jpg

Duchowny Stanisław Walczak wypowiedział się na temat ataków "narodowych katolików" wspieranych przez prorządowe media na swoich przeciwników politycznych.

Ataki na prof. Grodzkiego. "Zorganizowana, niczym dawne tatarskie czy mandżurskie polowanie, nagonka partyjna i medialna na Marszałka Senatu p. Tomasza Grodzkiego, jest jednym z wzorców moralności katolickiej, reprezentowanej przez tuby KEP, jakimi są Radio Maryja i TV Trwam. Jak już nieraz wspominałem, jest to katolicyzm pozbawiony wszelkich znamion chrześcijaństwa".

Obywatel. "Nasza tragedia polega na fakcie, że przeciętny obywatel nie rozróżnia pomiędzy namiastką chrześcijaństwa, jaką reprezentują narodowi katolicy, a wiarą chrześcijańską, której świadectwo dają miliony ochrzczonych na całym świecie. Nakazem więc chwili jest demaskowanie tych, którzy pod płaszczykiem Kościoła, dopuszczają się czynów niegodnych chrześcijanina".

Polska. "Katolicki kraj, katolicki naród. Właśnie kilka minut temu wróciłem z centrum Katowice. Tam na rogu ulicy Stawowej i 3-go Maja, kilka kroków od VI Komisariatu Policji, tuż naprzeciw placu św. Lecha i Marii Kaczyńskich, rozstawione były napisy o tym, że Żydzi chcą okraść Polaków na 400 miliardów (złotych? dolarów?). Z głośników potężny głos ogłaszał nienawiść Żydów do Polaków, fałszowanie przez nich historii Polski itp. Zbierano podpisy! Wielu przechodziło obojętnie, niektórzy składali podpisy. Jakieś dzieci głośno mówiły: „Żydy chcą nas okraść”... Szybkim krokiem oddaliłem się, pełen goryczy i zwątpienia. Nie, to nie była Norymberga z czasów Hitlera! To są Katowice dzisiaj. Katolicki kraj, katolicki naród. Te dwie nazwy to najzwyklejsza drwina z chrześcijaństwa, podłość wobec Kościoła Chrystusowego. Nic więc dziwnego, że postępowanie w sprawie nienawistnego wieszania portretów europosłów na szubienicy, zostało umorzone".

Nagonka na przeciwników politycznych. "Podobnie jak niegdyś palenie kukły Lecha Wałęsy, profanacje cmentarzy żydowskich... nagonka na p. Tuska, teraz na marszałka Senatu - wszystko to ma swe źródła w karykaturze katolicyzmu, w pogardzie dla chrześcijaństwa".

Kościół. "Polska posiada ponad 150 biskupów, strażników i głosicieli Ewangelii. Asystuje im około 3 tysięcy księży w 10 392 parafiach katolickich. Wszystkich zaś katolików jest prawie 33 miliony. I tu nasuwa się wspaniała refleksja. Ogromna większość z owych 33 milionów świeckich katolików, dzięki dobrej formacji religijnej podtrzymywanej przez garstkę biskupów i księży, nie dała się zwieść i trwa wiernie przy Kościele Jezusa Chrystusa. Mimo wyrafinowanych metod manipulowania człowiekiem, mimo gorszącego związku biskupów z partią ekstremistów prawicowych, mimo diabelskich wprost wysiłków Radia Maryja i mediów reżimowych, ci wierni biskupi, kapłani i świeccy, napełnieni Duchem Bożym nadal trwają przy wierze i moralności chrześcijańskiej. Codziennie okłamywani, codziennie atakowani, codziennie wystawiani na polowanie z nagonką, trwają przy Tym, Który jest miłością, przebaczeniem i pojednaniem".

Zagrożenia. "To nie Szwedzi zalewają, jak potop, Polskę. To nie narodowi socjaliści, nie hitlerowcy chcą, by Polska zniknęła z mapy świata, to nie bolszewicy czy komuniści, LGBT czy gender stanowią zagrożenie. Moralny kręgosłup narodu jest łamany przez narodowych katolików, kłamców, oszustów, oszczerców siejących zamęt, nienawiść - plujących w twarz samemu Jezusowi!".

Reakcje internautów:

"Zgadzam się z Księdzem Stanisławem w 100%! To straszne, do czego doszło, człowiek człowiekowi wilkiem! Jak tak można? Chcą znaleźć jakiegoś haka na Pana Grodzkiego?, co oni sobie myślą, że każdy człowiek, który nie jest z ich grona to oszust, złodziej! To nagonka!".

"Polowanie z nagonką, czy to na zwierza, czy na ludzi, jest zawsze barbarzyństwem. Ponieważ osaczona ofiara ma znikome możliwości obrony...".

"Jestem przerażony. W latach trzydziestych ubiegłego wieku oświecony i wielki niemiecki naród oszalał. Teraz to samo dzieje się z narodem polskim. Wtedy i teraz Kościół stał przy dyktatorach...".

        Popierasz Walczaka - kciuk w górę!


+ 340
- 2

Polub Polityczek.pl