aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalprfffffff.jpg

Posłanka Małgorzata Kidawa-Blońska zareagowała na ostatnie wydarzenia polityczne związane z szefem Najwyższej Izby Kontroli Marianem Banasiem oraz na zachowanie władzy w stosunku do sędziego Pawła Juszczyszyna z Olsztyna.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości oczekują dzisiaj na podanie się do dymisji szefa NIK Mariana Banasia.

Banaś po wczorajszym spotkaniu na Nowogrodzkiej z prezesem i wiceprezesem PiS (Jarosławem Kaczyńskim, Mariuszem Kamińskim) - nie wydał jeszcze żadnego oświadczenia ws. zajmowanego przez siebie stanowiska.

Eliza Michalik (publicystka): "W jakim trybie, na podstawie jakich przepisów, poseł i minister spotkali się z szefem niezależnej instytucji i zażądali by złożył dymisję? To nie są przypadkiem niedozwolone naciski na szefa NIK? Czy Kaczyński i Kamiński nie przekroczyli swoich uprawnień?".

***

Sędzia Paweł Juszczyszyn został zawieszony przez prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie i nie ma możliwości wykonywania swojego zawodu. Wobec sędziego wszczęto postępowanie dyscyplinarne po tym, jak zażądał od Kancelarii Sejmu ujawnienia list poparcia kandydatów do KRS.

- Mamy w sercu wymiaru sprawiedliwości źródło poważnej choroby. To źródło nazywa się nielegalna KRS. To trzeba szybko zmienić, bo ona rozsiewa chorobę po całym systemie prawa: produkuje nam nielegalnych sędziów, których wyroki mogą być podważane - wypowiada się prof. Marcin Matczak (Uniwersytet Warszawski).

- Czyli prezes Maciej Nowacki zawiesił p. sędziego Juszczyszyna, bo ten, realizując wyrok TSUE, chciał się dowiedzieć czy partyjni nominaci tacy jak Maciej Nowacki zostali prawidłowo powołani? - pyta retorycznie dr Ryszard Balicki z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na temat ostatnich wydarzeń wypowiedziała się w mediach społecznościowych Małgorzata Kidawa-Blońska, która za zaistniałe wydarzenia obarcza winą Andrzeja Dudę - jako strażnika Konstytucji.

Reakcje internautów:

"Głównie dlatego, że nie mamy strażnika!!! Mamy błazna, mającego Konstytucję w d...".

"W pełni się zgadzam z panią marszałek. Upadek naszego kraju pod rządami PiS i PAD".

"Od początku panowania PiS staje wszystko na głowie i odwracane są role, najwyższa pora to zmienić zaczynając od tego niby strażnika".

"Jeszcze trochę potrwają rządy dojnej zmiany i stanie się, to co wmawiali ludowi, zdewastowane sądownictwo i Polska w ruinie, a czyścicieli kamienic i mafię VAT-owską, póki co znaleźli wśród swoich kryształowych i pancernych".

          Popierasz Kidawę - kciuk w górę!


+ 678
- 8

Polub Polityczek.pl