aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskeofffff.jpg

Problemów zawodowych sędziego Pawła Juszczyszyna ciąg dalszy. Sędzia zadarł z politykami PiS, domagając się ujawnienia list poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa.

- Olsztyn, sędzia Paweł Juszczyszyn zawieszony! Prezes Sądu Rejonowego Maciej Nawacki wydał zarządzenie, na mocy którego sędzia Juszczyszyn ze skutkiem natychmiastowym przestaje wykonywać czynności - poinformowało Radio Zet.

Maciej Bąk (dziennikarz, Radio Zet): "Sędzia, który zachował się odważnie i przyzwoicie, zawieszony przez sędziego zamieszanego w internetowe nakręcanie spirali nienawiści. Creme de la creme reformy sprawiedliwości a'la Zbigniew Ziobro".

- Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Nawacki od Ziobry zawiesił w obowiązkach sędziego Juszczyszyna. Takie chwile przypominają nam, że symetryzm jest oportunizmem, Polska nie jest państwem prawa, sytuacja jest nadzwyczajna, a paktowanie z PiS to wspieranie dyktatury bezprawia - komentuje publicysta Przemysław Szubartowicz (wiadomo.co).

- Jeśli TSUE nie miało dowodu, że polscy sędziowie ograniczanie są w swobodzie orzekania, to już ten dowód ma - wypowiada się o zachowaniu prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie dziennikarz Paweł Wroński (Gazeta Wyborcza).

TVN24: "Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych sędzia Michał Lasota wszczął postępowanie dyscyplinarne przeciwko Pawłowi Juszczyszynowi, sędziemu Sądu Rejonowego w Olsztynie".

- Sędzia Paweł Juszczyszyn ma już dyscyplinarkę. Skandaliczny wyraz represji wobec sędziów za ich niezawisłe orzeczenia, a także bezprzykładny wyraz podległości „niezależnych” rzeczników wobec sugestii wiceministra. Pytacie po co było przejęcie prezesów sądów? Po to: Sędzia Paweł Juszczyszyn został zawieszony ze skutkiem natychmiastowym w wykonywaniu czynności służbowych przez prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie Macieja Nawackiego - zareagowała inicjatywa "Wolne sądy".

Tomasz Siemoniak (poseł): "PiS zapłaci każdą cenę za ukrycie list poparcia do "KRS". Nie wykonuje wyroku sądu, kompromituje kolejnych marszałków Sejmu, próbuje niszczyć sędziego dochodzącego prawdy. Widać, że ujawnienie tych list pokazałoby, że cała "reforma" wymiaru sprawiedliwości opiera się na oszustwie".

Dr Ryszard Balicki (konstytucjonalista, Uniwersytet Wrocławski): "Odwołanie sędziego Juszczyszyna z delegacji to była małostkowość, ale wdrażanie postępowania dyscyplinarnego w związku z wydanym orzeczeniem, to potwierdzenie jak chory i niebezpieczny system został stworzony przez ministra Ziobro".

Reakcje internautów:

"Ciekawe czy ten gorliwy towarzysz zdaje sobie sprawę gdzie skończy po upadku kaczyzmu? ".

"W normalnym kraju sędzia może obawiać się zemsty ze strony przestępców, u nas dodatkowo ze strony swojego rządu".

"Niech już nikt nie ma wątpliwości, że mamy ustrój wschodni. Obywatelu, Obywatelko, władza może zrobić z każdym, co zechce. PiS uprawia plagiat stalinizmu".

      Popierasz Juszczyszyna - kciuk w górę!


+ 665
- 3

Polub Polityczek.pl