30521557326_c5c5bf572b_o-990x659.jpg

Politycy Prawa i Sprawiedliwości po zapoznaniu się z raportem CBA dotyczącym szefa Najwyższej Izby Kontroli - Mariana Banasia, domagają się jego dymisji.

- Podczas spotkania z Marianem Banasiem, prezes Kaczyński i wiceprezes (Mariusz) Kamiński wyrazili oczekiwanie, aby szef NIK podał się do dymisji - poinformowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. 

- Myślę, że pan prezes NIK dzisiaj poda się do dymisji. Jeżeli tak się nie stanie, mamy również, można tak powiedzieć, plan +B+ w tej sprawie - ogłosił premier Mateusz Morawiecki. 

Beata Mazurek (europosłanka PiS): "Prezes Banaś milczy i milczy...pogrąża siebie i przy okazji nas. Po co? Komu to służy? Panie Banaś pobudka, czas wstać ludziom odpowiedź dać: rezygnacja czy nie?".

***

Tomasz Lis ("Newsweek"): "To ciekawe, pan Kaczyński chce dymisji Banasia, choć Banaś jest typem spod ciemnej gwiazdy, z dwuznaczną przeszłością i zmasakrowaną reputacją. Od kiedy jednak Kaczyńskiemu to przeszkadza? Dlaczego tak się uwziął na pana Mariana? Ręce precz od Mariana. Czyli PiS udaje, że chce pogonić Banasia, Banaś udaje niezależnego, a PiS będzie udawać, że z Banasiem nie ma nic wspólnego. Chyba o to idzie w tej układance".

- Sytuacja jest teraz taka, że jeśli Banaś ustąpi - potwierdzi, że jako prezes NIK podlega niekonstytucyjnym naciskom i jest dyspozycyjny wobec nieformalnych ośrodków władzy. A jeśli nie ustąpi - dowiedzie, że jest prawdziwie niezależnym od władzy prezesem NIK. Mistrzostwo świata - komentuje dziennikarz Tomasz Skory (RMF FM).

Agnieszka Burzyńska (dziennikarka): "Banaś Banasiem, ale moim zdaniem do dymisji natychmiast powinien podać się Mariusz Kamiński. Bo albo służby wiedziały i roztoczyły parasol ochronny, albo nie wiedziały, czyli też się skompromitowały nieudolnością". 

Reakcje internautów:

"A co, jeśli Banaś też ma plan B? Nie byłby taki kozak, gdyby nie miał. Z zaciekawieniem czekam na dalszy rozwój wydarzeń".

"Banaś się zabezpieczył i prawdopodobnie dlatego nie chce ustąpić. Ma haki na Morawieckiego, jego żonę i ich działki. Nie boi się nikogo, bo nie musi, zwłaszcza zwłaszcza że utajnili jego akta na 70 lat. Chcieliście wydymać Banasia, to teraz Banaś wydyma Was - parafrazując klasyka".

"Niektórzy się oburzają, kiedy piszę, że część naszego narodu to idioci. To proszę mi wyjaśnić, jak nazwać tych, którzy uważają, że Kryśka to osoba o wielkiej kulturze osobistej, Piotrowicz to opozycjonista a Banaś, Jarek, Glapa i Kuchciński są kryształowo uczciwi? Ktoś, coś?".

       Popierasz Banasia - kciuk w górę!

+ 33
- 736

Polub Polityczek.pl