aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakcdodd.jpg

Duchowny Wojciech Lemański odniósł się do decyzji prokuratury w Katowicach o umorzeniu śledztwa ws. zdjęć europosłów Platformy Obywatelskiej na szubienicach.

Oświadczenie prokuratury

Krytyka wiązała się przy tym ze sposobem głosowania, a nie przynależnością polityczną europosłów. Jak ustalono, żaden z uczestników manifestacji nie kierował wobec polityków gróźb i nie nawoływał do popełnienia przestępstwa ani nie wypowiadał się personalnie na temat europosłów. (...) Miała charakter symboliczny, nawiązujący do historycznych wydarzeń z XVIII wieku, a utrwalonych na obrazie Jana Piotra Norblina. (...) W intencji organizatorów inscenizacja miała ukazać analogię między działalnością konfederacji targowickiej i głosowaniem europosłów, a jej symboliczny charakter podkreślał w przemówieniu jeden z organizatorów happeningu.

***

- Obawiam się, że jest to celowe tolerowanie tego typu zjawisk. PiS głaszcze tego szczeniaka nienawiści. Powoli wyrasta z niego wilczur - komentował w Onet Rano decyzję prokuratury senator Krzysztof Brejza.

Dariusz Rosati (poseł): "To skandaliczna decyzja dająca zielone światło do eskalacji nienawiści. Ale - tak jak w stanie wojennym - te haniebne zachowania PiS-owskich prokuratorów zostaną zapamiętane".

- Dokładnie 3 tygodnie temu dopytywałem się prokuratury o sprawę „szubienic”. Postanowienie o umorzeniu wysyła jasny sygnał - tego typu czyny nie będą w Polsce ścigane, jeśli ofiarami są przeciwnicy polityczni Prokuratora Generalnego - wypowiada się Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Komentarz ks. Lemańskiego

Wyobraźmy sobie na tych szubienicach zdjęcia prezesa, szefowej Trybunału Konstytucyjnego, marszałkini Sejmu i jednego choćby z biskupów.. Byliby natychmiast podejrzani, aresztowani, skazani - potępieni.TVP grzmiałaby codziennie, a rzecznik Episkopatu opowiadałby o prześladowaniu Kościoła w Polsce. U nich "swoi" mogą kraść, zniesławiać, opluwać, oczerniać, a nawet zabić na pasach. Miał rację biskup Pieronek, gdy mówił o nich... Ale Polacy spali i niestety śpią nadal. 

041003_r2_940.jpg

         Popierasz Lemańskiego - kciuk w górę!


+ 604
- 4

Polub Polityczek.pl