aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasdkroggggg.jpg

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski gościł na antenie Telewizji Republika. Polityk wypowiedział się na temat planów budowy pomnika upamiętniającego Bitwę Warszawską. 

Suski krytykował władze Warszawy, że nie chcą przystać na pomysł PiS-u.

Pomnik Bitwy Warszawskiej. "Być może prędzej by postawili pomnik Stalina albo jakiegoś innego komunistę. Niestety mamy taką sytuację, Warszawa jest tego przykładem, że jakaś tęcza może stać na jednym z najważniejszych placów w Warszawie, a łuk triumfalny gdzieś tam w kącie. Podobnie było z pomnikiem smoleńskim. (...) To jest kpina. To niestety w Platformie dość powszechne, przywracanie ulicom nazw komunistów, czy ma Inka w Warszawie ulicę? Pewnie nie może mieć, bo walczyła i została zamordowana przez komunistów. Jest coś niedobrego we władzach Platformy".

O Platformie Obywatelskiej: "Dzisiaj bronią komunistów ich nieuprawnionych przywilejów właśnie ludzie z PO. Różnych agentów biorą do swoich struktur, to jest po prostu formacja, która chronicznie uważa Polskę za nienormalnośc - nie tylko Donald Tusk tak twierdził, ale jak widać, to jest tam dość powszechne. (...) W Platformie niestety kocha się komunistów, a nie polskich bohaterów".

SLD i Jachira. "Okazuje się, że w tych sprawach nawet chyba SLD dałoby prędzej się przekonać niż Platforma, bo oni wiedzą, że to, co było w PRL, to niekoniecznie było dobre, mają poczucie takiej trochę winy za tamten czas i mniej blokują te sprawy niż Platforma. Platforma jest wyjątkowo zjadliwa. SLD ma swoje na sumieniu no bo to jest kontynuacja tamtej władzy. Ale tamta władza nawet w czasach PRL nie posuwała się do pewnych rzeczy, tj. wśród posłów Platformy, chociażby ta słynna Jachira, no za czasów komuny był oczywiście zwalczany Kościół, ale nie było to tak w dramatycznie, bezczelny i chamski sposób. Oczywiście po cichu wywożono niektórych księży, mordowano itd. ale przynajmniej zachowywali pozory".

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasokefff.png

         Popierasz Suskiego - kciuk w górę!


+ 19
- 2178

Polub Polityczek.pl