aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaldpfffffff.jpg

Poseł Marcin Horała został pełnomocnikiem rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie.

- Nad budową Centralnego Portu Koniunkcyjnego pracujemy intensywnie, wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Wchodzimy w etap, w którym - wiem z doświadczenia - zaczną się mnożyć rzucane pod nogi kłody, pojawiać różne naciski. Dlatego podjąłem decyzję, że pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego zostanie Marcin Horała. (...) Teraz potrzebny jest tam polityk, który będzie miał siłę polityczną konieczną na tym etapie -powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z gazetą "Sieci".

***

Marcin Kierwiński (poseł): "Mateusz Morawiecki ogłaszając Marcina Horałę pełnomocnikiem ds. CPK rzekł, że teraz potrzebny jest tam polityk, który będzie miał siłę polityczną... Teraz wszyscy już wiemy, że ten projekt nie ma ekonomicznego uzasadnienia. Wyłącznie populistyczne i polityczne na zamówienie PiS".

Łukasz Zboralski (dziennikarz, brd24.pl): "Wiecie, że CPK nie ma i może będzie za 20 lat, ale już dziś rozdają gadżety z logo CPK? Tanie państwo...".

- Marcin Horała jako mieszkaniec Gdyni pasuje do tej inicjatywy budowy CPK, bo podkreślamy, że to jest olbrzymi projekt tak, jak za czasów 2 RP była budowa Gdyni - mówił w "Faktach" o kwalifikacjach Horały poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Kanthak.

Reakcje internautów:

"Morawiecki uprzedza, że będą rzucane Horale kłody pod nogi. Zna to premier przecież z autopsji, gdzie złowrogie siły nie pozwoliły na powstanie miliona aut elektrycznych. I właśnie zerowe kompetencje zadecydowały, że się do CPK nadaje. W PiS nikt nie może odbiegać od reszty".

"Jeżeli Horała będzie odpowiadał za CPK w Baranowie, to jestem spokojny o ten projekt. Na pewno nigdy nie powstanie".

"Nadchodzą trudne czasy mówi Morawiecki. Oszczędności zostały przebalowane. CPK pozostaje papierowym planem. Odbudowa przemysłu to wygaszenie wielkiego pieca w krakowskiej hucie. Rdzewieje stępka promu w Świnoujściu. 13 emerytury z pieniędzy ukradzionych niepełnosprawnym". 

"Wczoraj po 500 latach wróciłem z Anglii. Przypłynąłem nowym promem do Szczecina, potem przesiadłem się do auta elektrycznego. Po dojechaniu do CPK w Radomiu poleciałem do Krakowa, gdzie otrzymałem mieszkanie od Banasia w ramach programu "mieszkanie +"".

          Popierasz Kanthaka - kciuk w górę!


+ 5
- 689

Polub Polityczek.pl