aaaaaaaaaaaaaaaaaaaakoeffrrrr.jpg

Publicystka Eliza Michalik zareagowała na pomysł rządu Prawa i Sprawiedliwości, aby wybudować w Warszawie łuk triumfalny z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Premier Mateusz Morawiecki chwalił w rozmowie z internautami na Facebooku pomysł wybudowania wielkiego łuku triumfalnego przypominającego o wydarzeniach z 1920 r. Szef rządu zadeklarował, że wpłacił pieniądze w zbiórce na ten cel.

- Sam też wpłaciłem środki na fundację, która zbiera pieniądze na łuk triumfalny. Łuk triumfalny ku czci Bitwy Warszawskiej byłby godnym upamiętnieniem, ale do tego trzeba niestety porozumienia z władzami Warszawy (…) Są tutaj mało kooperatywne niestety (…) Pewnie z jakimś opóźnieniem będziemy mieli i Muzeum Bitwy Warszawskiej - zadeklarował Morawiecki.

***

- A na świecie ludzi zajmuje AI, gospodarka symbiotyczna, 5G, globalne zarządzanie cyfrowe, Big Data i rozszerzona kreatywność. Jesteśmy sto lat za cywilizacją i ta przepaść się pogłębia - mówi o planach PiSu pubicystka Eliza Michalik.

Robert Biedroń (europoseł): "Ja wiem, że to szalony pomysł, ale gdyby tak im. Bitwy Warszawskiej 1920 nazwać Most Południowy oddany w 2020 r. ? Albo na tę okoliczność wybudować np. szpital, dom kultury, bibliotekę, ew. schronisko dla ofiar przemocy domowej. Za mało patetyczne? Szkoda... Wolałbym, żeby symbolem triumfu w Polsce XXI wieku był np. brak głodowych emerytur, dobrze opłacane pielęgniarki i żłobki, a nie kolejny pomnik, który niczemu i nikomu nie służy. Finlandia na 100-lecie niepodległości zamiast budować łuk triumfalny, postawiła bibliotekę publiczną".

Rafał Ziemkiewicz (prawicowy publicysta): "Od lat walczymy o Luk Triumfalny 1920 więc nie jestem obiektywny. Ale - prosta piłka. Dla jednych Bitwa Warszawska to wielki triumf Polski. Dla drugich ból, że gdyby nie, ich dziadkowie mogli objąć władzę już ćwierć wieku wcześniej. Miejsce tych drugich jest tam gdzie Targowicy".

EKMLsvrWwAEMU2h.jpg

Reakcje internautów:

"Czytam, że Morawiecki planuje zbudować Łuk Triumfalny w Warszawie, proponuję, aby stanął na placu Piłsudskiego, za rok powinien postawić Panteon, również na tym samym miejscu. Maniacy wielkości".

"To jest łuk, który odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest łuk na skalę naszych możliwości. Tym łukiem my otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo. PiSkomuna".

"Niech Mateuszek kupi sobie klocki Lego i może wtedy budować sobie, co tylko zechce : łuki, łodzie podwodne, samochody. My chcemy szpitali, mieszkań itp. Pobawić się chce to kubełek, grabki, łopatka i do piaskownicy".

          Popierasz Michalik - kciuk w górę!


+ 1149
- 130

Polub Polityczek.pl