aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakoddddddd.jpg

Dziennikarz Jacek Nizinkiewicz (dziennik "Rzeczpospolita") wypowiedział się na temat Stanisława Piotrowicza wybranego przez Prawo i Sprawiedliwość na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

- W PZPR pod koniec epoki Gierka było ok. 3 mln osób. Nie odcinamy od nas ludzi, którzy chcą reformować Polskę. Zapoznałem się z działalnością Piotrowicza. Był prokuratorem, ale zachowywał się przyzwoicie - broni Piotrowicza premier Mateusz Morawiecki.

- Co czują dziś członkowie Solidarności i in. organizacji, narażający zdrowie, życie i karierę w stanie wojennym, patrząc jak do Trybunału Konstytucyjnego wchodzi Piotrowicz?Jak członkowie #PiS wytłumaczą to wyborcom? Przecież to jakby napluć w twarz tamtym bohaterom - wypowiada się senator Barbara Zdrojewska.

Komentarz Nizinkiewicza

PiS przeprowadzało zmiany pod hasłem odpolitycznienia i dekomunizacji wymiaru sprawiedliwości. Nominacje dla żołnierzy partyjnych" i wiernego komunistycznego aparatczyka przekreślają wiarę w szlachetne intencje władzy. Piotrowicz jest symbolem mrocznych czasów komunizmu i politycznego koniunkturalizmu. Jedyną jego zasługą dla obecnej władzy jest przejście na stronę PiS i wykonywanie poleceń Jarosława Kaczyńskiego równie gorliwie, co wcześniej komunistycznych dygnitarzy. PAD i PMM powinni czerwienić się ze wstydu, zgadzając się na nominację na sędziego TK dla Piotrowicza, byłego prokuratora stanu wojennego, autora aktu oskarżenia przeciwko działaczowi opozycji, w 1984 r. odznaczonego za pilność i wydajność".

Są sytuacje wyższej konieczności, a strażnik konstytucji nie powinien godzić się na psucie prawa i obyczajów.PAD powinien uniknąć przyjęcia przysięgi od Pawłowicz i Piotrowicza. Błędna decyzja będzie się odbijać się PAD czkawką, a TK będzie wyrzutem sumienia.

PMM usprawiedliwia wybór prokuratura Piotrowicza tym, że w szeregach PO i SLD są też byli członkowie PZPR? Tylko oni nie byli prokuratorami stanu wojennego ani nie bronili pedofila. Nawet Kornel Morawiecki miał problem z Piotrowiczem i głośno o tym mówił. Kilkukrotnie robiłem wywiady ze Stanisławem Piotrowiczem i zawsze mnie zapewniał, że przedstawi dowody na temat tego, jak pomagał opozycjonistom za komuny będąc prokuratorem. Do dzisiaj ich nie przedstawił. Obrona koniunkturalisty to obraza inteligencji.

Stanisław-Piotrowicz-fot.-Rafał-Zambrzycki_1.jpg

Reakcje internautów:

"Trudno przedstawić dowody na coś nierealnego".

"To nie tylko obraza, to czysta podłość i śmiech wobec ofiar reżimu".

       Popierasz Piotrowicza - kciuk w górę!

+ 3
- 484

Polub Polityczek.pl