48952019083_4454956bcd_c.jpg

Premier Mateusz Morawiecki był dzisiaj gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Szef rządu komentował m.in. ostatnie kontrowersyjne głosowania w Sejmie oraz skandal związany z szefem Najwyższej Izby Kontroli Marianem Banasiem.

Głosowania w Sejmie. Kłopoty z maszynką do glosowania mieli posłowie opozycji i naszej partii. Marszałek Elżbieta Witek postąpiła we właściwy sposób powtarzając głosowanie. Nie potrafię powiedzieć, czy wyniki anulowanego glosowania są znane. Pani marszałek Elżbieta Witek ich nie znała".

Piotrowicz. Według mojej wiedzy Stanisław Piotrowicz w stanie wojennym prowadził sprawy tak, żeby nikomu nic się nie stało. (...) Ja nie bardzo mogę sobie taką myśl, takie rozumowanie dopuścić u siebie samego, że partia, która wprowadza pierwszych sekretarzy PZPR do europarlamentu, wprowadza prominentnych działaczy komunistycznych z tamtych czasów (...), że ta partia będzie próbowała nas pouczać tego, co można co nie. 

Banaś. Marian Banaś przyczynił się do uszczelniania systemu finansowego. W ten weekend przeczytam raport CBA. Jeżeli raport CBA będzie niekorzystny dla Banasia, być może do niego zadzwonię.

Ministerstwo Sportu. Nie mogę jeszcze powiedzieć, kto będzie ministrem sportu. prowadzimy rozmowy z dwiema kobietami. Nazwisko poznamy w ciągu dwóch tygodni".

14 emerytura. Na razie planujemy jednorazową wypłatę czternastej emerytury w 2021 r..

- Czyli są działacze PZPR lepszego sortu, np. Piotrowicz i Czabański, i gorszego, czyli nie ci teraz z PiS? Bo tak w ogóle, oni dostali mandat demokratyczny w wyborach, a Piotrowicza Polacy odrzucili w wyborach. Kuriozalne to tłumaczenie i brak riposty dziennikarza na tak słabe argumenty PMM - wypowiada się dziennikarz Jacek Nizinkiewicz.

Michał Stasiński (były poseł): "Wychodzi na to, że zwrot „to ja może zadzwonię do Banasia”, używany jest przez gangstera z Krakowa, jak i premiera polskiego rządu. No to żeśmy się dorobili standardów". 

Reakcje internautów:

"Nie wyobrażam sobie, że partia, która domaga się oczyszczenia sądów z komunistycznych sędziów, mianuje na sędziego TK komunistycznego prokuratora oskarżającego opozycjonistę i chroniącego od odpowiedzialności pedofila. No chyba, że jest to PiS. Wtedy każda podłość jest możliwa".

"Ten koleś naprawdę myśl, że ludzie to debile...".

"Proszę przekazać, bo może on tego nie wie, że ludzi do parlamentu swoimi głosami wprowadza suweren, a nie partia".

       Popierasz Morawieckiego - kciuk w górę!


+ 4
- 687

Polub Polityczek.pl