27400065776_263bb8662a_c.jpg

Członek Krajowej Rady Sądownictwa oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Smoliński gościł na antenie prawicowej Telewizji Republika. Polityk wypowiedział się na temat wieczornych głosowań ws. KRS w Sejmie oraz mówił o nowych sędziach Trybunału Konstytucyjnego.

O głosowaniach w Sejmie. "(Trwały) do 1-ej. Nie spodziewaliśmy się, że tak długo. Normalnie te glosowania powinny trwać 40 min. (...) zakładaliśmy, że to może trwać 2 godziny, wiadomo, że w tym układzie sejmowym opozycja jest dosyć mocno zdenerwowana, zakładali, że wygrają, przegrali, nie potrafią się z tym pogodzić. (...) Krzyk był taki, że nie było słychać pani marszałek".

Pawłowicz i Piotrowicz. "Z formalnego punktu widzenie te osoby spełniają wszystkie wymogi łącznie z wymogiem wieku i tu wyraźnie trzeba rozróżnić wiek w Sądzie Najwyższym i w Trybunale Konstytucyjnym. (...) Opozycja na komisji sprawiedliwości, wielogodzinne debaty - zarzuty że pani poseł Pawłowicz jest nieobiektywna, że używa złego języka itd. - nikt z tych wcześniejszych kandydatur różnych polityków, którzy też byli w TK nikt specjalnie nie oceniał ich języka. Każdy wchodząc do trybunału, staje się niezależnym sędzią. (...) Wszyscy ci sędziowie, do tej pory nie było problemu z ich niezależnością. (...) Wielokrotnie opozycja odczuwała ich działania (Piotrowicza i Pawłowicz). Frontmanem zmian w sądownictwie był pan poseł Piotrowicz i też nie mogą mu tego darować do dzisiaj, że całe odium ataków przyjął i za to trzeba mu podziękować, ja osobiście to robię i dziękuję za to, co zrobił dla reformy sądownictwa". 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaldpddd.png

- Noc hańby PiS. Pawłowicz i Piotrowicz wybrani do Trybunału Konstytucyjnego. To ostateczny upadek tej instytucji - mówił po głosowaniach w Sejmie poseł Borys Budka (Koalicja Obywatelska).

Paweł Wroński ("Gazeta Wyborcza"): "Zwolennicy PiS, którzy w geście przyzwoitości nie chcieliście wybrać na posła komucha, prokuratora Stanu Wojennego i obrońcę pedofila w sutannie Stanisława Piotrowicza. Jak się czujecie, gdy PiS wybrał go do Trybunału Konstytucyjnego?".

Jacek Nizinkiewicz (dziennikarz, "Rzeczpospolita"): "Piotrowicz jest symbolem mrocznych czasów komunizmu i politycznego koniunkturalizmu. Jedyną jego zasługą dla obecnej władzy jest przejście na stronę PiS i wykonywanie poleceń Jarosława Kaczyńskiego równie gorliwie, co wcześniej komunistycznych dygnitarzy. Przesiadka Piotrowicza i Pawłowicz z foteli poselskich do foteli sędziów TK to ostateczne zaprzeczenie reformy wymiaru sprawiedliwości PiS. Premier opowiadający na świecie, że chce odpolitycznić i dekomunizować wymiar sprawiedliwości, sam podniósł rękę za jego upartyjnieniem".
      Popierasz Smolińskiego - kciuk w górę!

+ 5
- 452

Polub Polityczek.pl