aaaaarfkrfoff.jpeg

Członek rady ministrów Łukasz Schreiber skomentował dzisiaj na antenie Polskiego Radia zachowanie marszałek Sejmu Elżbiety Witek w czasie wieczornych głosowań dotyczących Krajowej Rady Sądownictwa.

„Trzeba anulować, bo przegramy” - powiedziała posłanka PiS w ławie poselskiej i marszałek Witek anulowała głosowanie ws. wyboru członków do KRS.

Katarzyna Lubanuer (posłanka): "Bezprawnie anulowane, a potem powtórzone głosowanie kandydatów do KRS, bo prawdopodobnie wielu w PiS, w tym Prezes się pomyliło. To jeszcze demokracja, czy już Białoruś?".

Oświadczenie Lewicy Razem

Pod osłoną nocy, w Parlamencie RP stała się rzecz dotychczas niespotykana! Marszałek Elżbieta Witek anulowała głosowanie nad kandydaturami do Krajowej Rady Sądownictwa, które nie poszło po myśli PiS-u. Chwilę wcześniej można było usłyszeć, iż polityczka Prawa i Sprawiedliwości mówi, iż trzeba "Powtórzyć głosowanie, bo przegramy".

Marszałek Witek nie chciała też ujawnić wyników niepomyślnego dla PiS głosowania. Wcześniej, gdy po pierwszym głosowaniu posłanki i posłowie zgłaszali, że jest problem z maszynkami do oddawania głosów, Elżbieta Witek nie zgodziła się na jego reasumpcję, a taki wniosek złożyła Lewica. Składamy wniosek o upublicznienie nagrania z Sejmu oraz zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez marszałek Elżbietę Witek. To oszustwo i łamanie podstawowych zasad demokracji, nie ma na to naszej zgody!

Komentarz Schreibera 

O głosowaniach w Sejmie: "Opozycja robi hucpę, to nie jest nic nowego. Fakty były takie, że np. w pewnym momencie posłowie opozycji wszczynali jakiś raban, że im karty do glosowania nie działają w trakcie głosownia, które już było w zasadzie zakończone no i pani marszałek zgodziła się, no skoro tak to powtarzamy głosowanie". 

Głosowanie ws. KRS: "Głosowanie nad członkami KRS jest glosowaniem innym, bardziej skomplikowanym. (...) Część posłów zgłaszała problem, pani marszałek podjęła decyzję, by też finalnie powtórzyć to głosowanie, zanim ktokolwiek poznał wyniki tego glosowania, ani pani marszałek ich nie znała, ani nie znał ich żaden z posłów. Nie jest tak, że zobaczyła wyniki i wówczas ogłosiła, że powtarzamy glosowanie, tylko powiedziała no powtarzamy tak, jak w tamtym glosowaniu na prośbę opozycji". 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaleddddd.png

- Gdyby ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości działań Marszałek Sejmu podczas głosowania nad wyborem członków KRS: regulamin Sejmu w ogóle nie przewiduje możliwości anulowania głosowania; aby dokonać reasumpcji głosowania najpierw musi być ogłoszony jego wynik - wypowiada się prawnik Paweł Judek. 

Krzysztof Luft (były rzecznik rządu Jerzego Buzka): "Marszałek Sejmu, który anuluje głosowanie, żeby jego formacja nie przegrała powinien w tym momencie zakończyć swoją misję"

        Popierasz Schreibera - kciuk w górę!


+ 8
- 636

Polub Polityczek.pl