49102007496_e2e36d6444_c.jpg

Marszałek Sejmu Elżbietę Witek mogą czekać poważne konwencje po zachowaniu w czasie wieczornych glosowań w Sejmie.

Witek zdecydowała się na powtórzenie głosowania ws. wybory członków-posłów do Krajowej Rady Sądownictwa. Zaapelowała do niej o to klubowa koleżanka z PiS w obawie przed przegranym głosowaniem.

Włodzimierz Czarzasty (Lewica Razem): "„Trzeba anulować, bo przegramy” - to zdanie zostało wypowiedziane po przegranym przez PiS głosowaniu w wyborach do KRS. Wcześniej czy później będziecie musieli anulować demokrację. Bo przegracie".

Politycy Lewicy złożyli dzisiaj zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego.
***

Mec. Roman Giertych: "Prawdopodobnie do KRS wybrano przedstawicieli opozycji. Marszałek Sejmu nie może anulować głosowania, więc wybór taki jest ważny". 

Joanna Scheuring-Wielgus (posłanka, Lewica Razem): "Przez ostatnie 4 lata wiele w Sejmie widziałam. W nocy jednak PiS przeszedł nawet sam siebie. Chamstwo PiS-u po prostu nie zna granic". 

Komentarz Anety Mościckiej (dziennikarka)

Po "anulowaniu głosowania", czego Regulamin Sejmu nie przewiduje i spędzeniu posłów PiS, by wynik się zgadzał. Przekażcie Witek, że za przekroczenie uprawnień grozi jej do 3 lat więzienia. Według Regulaminu Sejmu jest możliwa tylko reasumpcja głosowania, ale trzeba podać wynik głosowania. A tu nie podano, tylko Witek przerwała głosowanie, nie było wniosku o reasumpcję, który jest niezbędny i zarządziła nowe. Stąd zawiadomienie przez posłów opozycji prokuratury niezbędne.

Czy ta bezmyślna kobieta Witek myśli, jakie są skutki jej bezprawnych decyzji dla kandydatów na sędziów opiniowanych przez tzw. KRS, dla osób, którzy wnoszą skargi do TK? Decyzje będą podejmować osoby bezprawnie wybrane. Ta pani ma siano w głowie. Witek to recydywistka w łamaniu prawa: niewykonanie wyroku NSA ws. KRS, bezprawne głosowanie ws. wyboru posłów PiS do tzw.KRS. Jakub Stelina bezprawnie wybrany do TK - Regulamin Sejmu każe odczekać 7 dni, zgłoszony wczoraj. Ta pani przebija dno mułu, na jakim osiadł Marek Kuchciński.

***

Tomasz Lis ("Newsweek"): "Czy nazwanie nowej twarzy sejmu, pani Witek, oszustką, jest po wczorajszym oszustwie w sejmie uzasadnione? Pytanie retoryczne". 

Przemysław Szubartowicz (publicysta, "wiadomo.co"): "No, to druga kadencja rozpoczęta. Od oszustwa, złamania prawa, wsadzenia do atrapy TK hejterki i prokuratora stanu wojennego. Lewica, która chciała być miła i poparła panią Witek, dostała pierwszą lekcję anty-PiS-u i teraz stoi z rozdziawioną buzią. Tak, oto państwo Kaczyńskiego".

         Popierasz Witek - kciuk w górę!


+ 35
- 2410

Polub Polityczek.pl