aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskdeofffffff.jpg

Politycy Prawa i Sprawiedliwości, mimo że nie poznali nazwiska kandydata do Trybunału Konstytucyjnego, zdecydowali się na popieranie go.

Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz oraz Jakub Stelina kandydatami Prawa i Sprawiedliwości do Trybunału Konstytucyjnego. Stelina został kandydatem po tym, jak partia Kaczyńskiego zrezygnowała ze wcześniejszych swoich kandydatów; Elżbiety Chojny-Duch oraz Roberta Jastrzębskiego.

Przed tym, jak poznaliśmy nazwisko Steliny, politycy PiS składali podpisy za swoją kandydaturą do TK (nie znali nazwiska kandydata!).

- Znajomy poseł z PiS powiedział mi, że poproszono go właśnie o podpis pod kandydaturą do TK. Gdy spytał, kogo popiera, bo podpis miał złożyć in blanco, usłyszał, że wszystkiego dowie się w swoim czasie. Niezły obyczaj - wypowiada się dziennikarz Patryk Słowik "Dziennik Gazeta Prawna". 

Maciej Bąk (dziennikarz, "Radio Zet"): "Kandydat do TK, prof. Jakub Stelina to były dziekan wydziału prawa UG, obecnie szef katedry prawa pracy. Promotorem jego doktoratu był prof. Lech Kaczyński. W 2017 r. J. Stelina odmówił podpisania się pod stanowiskiem dziekanów protestujących przeciw zmianom w SN". 

Dr Ryszard Balicki (Uniwersytet Wrocławski, konstytucjonalista): "Sędzia z zaskoczenia. To uwłaczające nie tylko dla TK - tu już niewiele da się pogorszyć -, ale przede wszystkim dla kandydata.

- Powołanie Jakuba Steliny na sędziego TK pokazuje tylko, jak przedmiotowo PiS traktuje tę instytucje. Pokazuje też, że można zwołać komisje, która zaopiniuje kandydata i powiadomić o tym zaledwie 3 godziny przed jej posiedzeniem. Walec PiS po wymiarze sprawiedliwości jedzie dalej - wypowiada się poseł Krzysztof Śmiszek (Lewica Razem).

        Szanujesz obecny TK - kciuk w górę!


+ 3
- 761

Polub Polityczek.pl