aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalddddd.jpg

Poseł Sławomir Neumann zareagował na aktywność europosła Prawa i Sprawiedliwości Patryka Jakiego który postanowił poinformować europejskich polityków o "taśmach Neumanna".

- Po wyroku TSUE, z którego opozycja totalna jest niezadowolona - zgodnie z obietnicą do skrzynek europosłów w rożnych językach trafiają Taśmy Neumanna. Czas, aby w UE zrozumieli, dlaczego reforma w PL jest potrzebna - napisał na Twitterze europoseł PiS.

Janusz Schwertner (dziennikarz, onet): "PiS jest antykomunistyczny, więc sędzią TK zostanie Stanisław Piotrowicz. PiS jest przeciwko "wynoszeniu polskich spraw do Unii", więc Patryk Jaki wynosi polskie sprawy do Unii. Na własne życzenie partia rezygnuje z mitów, w które wciąż wiele osób jeszcze wierzy".

Kalina Błażejewska (dziennikarka): "Ale wie Pan, że kompromituje Pan Polskę za granicą? Nie tyle tymi taśmami, co poziomem angielskiego".

Bartosz Wieliński (dziennikarz, Gazeta Wyborcza): "Europoseł Patryk Jaki przyłapany na donoszeniu na Polskę. A tak poza tym, drogi Patryku, przejrzyj proszę podręcznik do nauki języka angielskiego i przypomnij sobie, jak należy kończyć listy pisane w tym języku. Zapewniam, że nie znajdziesz tam zwrotu "I greet you warmly". Ogólnie językowy poziom tego listu ośmiesza autora, jego partię i wyborców. W ECR, we frakcji, do której należy Patryk Jaki jest czterech Anglików. Patryk miał gdzie iść po pomoc. Wolał pisać samemu".

Reakcje internautów:

"Jest pan naiwny myśląc, że w ten sposób zrobicie wodę z mózgu europosłom z innych krajów europejskich. Do złych działań nie da się przekonać ludzi myślących...".

"Gdyby zrobić Patryczku analogiczną akcję z listą waszych afer i druzgocącej niekompetencji (twojej też) - wasz wrzask o szkalowaniu Polski za granicą słyszalny byłby na antypodach".

"Proszę wybaczyć, ale Pan jest zdrajcą. Zdrajcą interesów Polskich. A sprawę KNF, Skoki,Banasia też Pan daje do poczytania europosłom? Zdrajca (wg pisowskich norm) i tchórz zarazem. Wstyd przynosi Pan i PiS Polsce i Polakom. Może kiedyś Pan to zrozumie".

"Papryczku. Na angielski sam tłumaczyłeś? Bo trochę wstyd takie coś dawać ludziom do czytania".

***

Na list Jakiego do europosłów zareagował także jego bohater - Sławomir Neumann.

"Co za dzban (śmiech). Patryk lepiej zadzwoń do Banasia i o tym opowiedz w Parlamencie Europejskim" - napisał polityk PO na Twitterze.

           Popierasz Jakiego - kciuk w górę!


+ 81
- 1153

Polub Polityczek.pl