aaaaaaaaaaaaaaaaaksoekdddddd.jpg

W senackim korytarzu po tym, jak marszałkiem Senatu został kandydat opozycji, znowu pojawiły się flagi Unii Europejskiej.

Prof. Tomasz Grodzki został wczoraj wybrany na stanowisko marszałka Senatu (poparło go 51 senatorów, 48 zagłosowało za kandydatem PiS Stanisławem Karczewskim, Lidia Staroń wstrzymała się od głosu).

Komentarz prof. Grodzkiego

Funkcję Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej przyjmuję z wielką pokorą i poczuciem ogromnej odpowiedzialności. Wznoszę ten gest w chwili triumfu, ale nie mojego. Wznoszę ten gest jako przypomnienie czasów, kiedy zwycięstwo było możliwe dzięki "Solidarności", dzięki wielkiej woli całego narodu. To jest wielkie zwycięstwo demokracji!

Senat jest emanacją narodu i możemy się tutaj różnić, możemy się spierać, ale jednocześnie musimy pamiętać, że reprezentujemy, jak mało kto, majestat Rzeczypospolitej i potęgę tego narodu. Musimy go strzec i go chronić.

Senat musi stanowić przykład dla innych ciał opisanych w konstytucji, przykład tego, że można uprawiać politykę przyzwoicie, normalnie, mając z tyłu i z przodu głowy to, że naszym zadaniem jest czynić życie Polek i Polaków łatwiejszym i znośniejszym w codziennych zmaganiach z egzystencją. Jeżeli będziemy to mieli z tyłu głowy, to – jestem tego pewien – Senat jubileuszowej, X kadencji odegra istotną rolę w zmianie polityki. I obiecuję państwu, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby tak się stało. Dziękuję bardzo za zaufanie.

76185636_2515073338605366_5066323369159294976_o.jpg

Witold Głowacki (dziennikarz, "Polska The Times"): "Marszałek Tomasz Grodzki właśnie stał się jednym z tych kilku najważniejszych polityków opozycji. W dodatku wygląda na to, że naprawdę daje radę".

Kamila Gasiuk- Pihowicz (posłanka): "Jestem pewna, że prof. Tomasz Grodzki będzie świetnym marszałkiem izby wyższej. Ludzie w głosowaniu powiedzieli jasno - „NIE” dla większości PiS w Senacie. Polacy chcą, aby ktoś wreszcie zaczął patrzeć na ręce obecnej władzy po dziesiątkach afer takich jak ta z Banasiem jak ta z KNF i wielu wielu innych.

Jedną z instytucji, które w pewnej mierze będą mogły podjąć się kontroli działań PiS - głównie w warstwie legislacyjnej - staje się Senat. Od dziś na senatorach opozycji i senatorach niezależnych spoczywa poważna odpowiedzialność. Senat powinien być prawnym recenzentem wszystkiego co wychodzi z Sejmu.

Szaleństwa legislacyjnego obecnego rządu w Senacie całkowicie nie zatrzymamy, bo tak skonstruowana jest Konstytucja, ale możemy ostudzić tę legislacyjną gorączkę, której byliśmy niejednokrotnie świadkami i przynajmniej zamknąć drzwi do przyjmowania w trzy godziny ustaw pisanych ma kolanie".

Reakcje internautów:

"Mała zmiana, a cieszy".

"Normalność wróciła".

"Jeszcze trochę i wrócą do Sejmu".

"Małymi krokami pozbędziemy się pissowczyków".

      Popierasz Grodzkiego - kciuk w górę!


+ 1239
- 27

Polub Polityczek.pl