uocy78io1bgvnz3uzwebada21xej1qaf.jpg

Były poseł i kandydat PiS na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego Stanisław Piotrowicz udzielił wywiadu tygodnikowi "Sieci".

Trybunał Konstytucyjny. "Myślę, że w pracach TK przydatna byłaby nie tylko moja wiedza prawnicza, ale również bogate doświadczenie w stosowaniu prawa, a także w jego stanowieniu".

Wybory parlamentarne: "Uzyskałem 10 293 głosy w atmosferze totalnych ataków przez cztery lata. W takiej sytuacji to imponująca liczba".

PZPR. "Wzbraniałem się tak długo, jak mogłem". Piotrowicz twierdzi, że nigdy nie był komunistą i wstąpił do PZPR nie z własnej woli. "Gdybym nim był (komunistą) , to byłbym dzisiaj w Platformie Obywatelskiej. Chociaż nie wiem, czy szeregowego członka partii przyjęliby w swoje szeregi ludzie zasłużeni dla tego systemu".

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaplwwwwss_2.png

- Stanisław Piotrowicz przekonuje, że był w PZPR, ale „nie z własnej woli”. - Wzbraniałem się tak długo, jak mogłem - przekonuje. Aż boję się myśleć, co zrobiono biedakowi, żeby go zmusić. Tortury, odmowa jedzenia, bo przecież na pewno nie mogło chodzić tylko o to, by mieć dobrą pracę - komentuje prawicowy publicysta Tomasz Terlikowski.

Andrzej Kachlik (opozycjonista w PRL): "Kim był pan Piotrowicz? 80. rok to 27-letni młody pan prokurator. Szybki awans, który wiąże się z pewnymi zasługami na polu nie tylko zawodowym, ale również politycznym".

Prof. Marcin Matczak (Uniwersytet Warszawski): "Piotrowicz to postać z „Roku 1984- to, kim byłeś kiedyś, jest definiowane przez to, kim jesteś teraz. Dziś jesteś w PiS, nie byłeś komunistą. Dziś jesteś w PO - komunistą niewątpliwie byłeś. Przeszłość jest elastyczna i definiowana w zależności od teraźniejszości. Czysty Orwell".

Reakcje internautów:

"Przypuszczam, że Piotrowicz nigdy komunistą nie był. Po prostu jest zwykłym sługusem każdego totalitarnego systemu. Odnalazł się w PRL-owni, to i odnalazł się w PiS".

"Co to jest za paskudna postać".

"Piotrowicz był w PZPR, ale się nie zaciągał".

"Piotrowicz był w PZPR, ale się nie cieszył. Klatę do orderów wypinał, ale klatę tę wewnętrzny ból rozrywał od środka. Bohater. Specjalista od ciumkania".

        Popierasz Piotrowicza - kciuk w górę!


+ 14
- 789

Polub Polityczek.pl