aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakocrfffffff.jpg

Opozycjonista z okresu PRL Zbigniew Janas gościł na antenie Radia Zet. Były działacz "Solidarności" odniósł się m.in. do nominacji PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Macierewicz. "Ma bardzo duży wkład w powstanie KOR-u, nie mówiąc o tym, co on robił w MSW z dziką lustracją i do czego doprowadził ze Smoleńskiem, zrobił zamach z katastrofy. Mógł sam prezydent to wymyślić (nominację Macierewicza), który między przemowami, które są dobre, ma wypowiedzi i czyny haniebne, np. na pogrzebie „Inki”. Najlepszą kandydatką na marszałka-seniora jest Iwona Śledzińska-Katarasińska, bardzo dobra posłanka, najdłużej zasiadająca. Wybór był bardzo prosty.

Piotrowicz. "To jest policzek dla nas, że w ogóle był w Sejmie, ale do TK to jest tak, jakby nam napluli w twarz. Uważam, że są granice wszystkiego, ale teraz wsadzili nie tylko komunistycznego prokuratura, ale także obrońcę pedofila".

Wyrzucenie dziennikarzy z sali BHP przez "Solidarność": "Czasami zachodzę do tej sali. To jest malutka sala, a tam się takie wielkie rzeczy działy, to jest wszystko wbrew tradycji". (...) Widziałem wystawę o „Solidarności Walczącej”, gdzie na końcu była część poświęcona Magdalence, zatytułowana „Zdrajcy”. Było tam zdjęcie, na którym kogoś brakowało… Lecha Kaczyńskiego, który wiem, że tam był. To jest zakłamywanie historii.

500 plus. "Od początku mówiłem, że ten program mi się podoba. Najtrudniej jest wcale nie emerytom, tylko młodym rodzinom. Zaczynamy jednak zmierzać ku katastrofie – po epoce gomułkowskiej był oddech, ale potem była katastrofa, bankructwo państwa".

13 i 14 emerytura. "Oni to zrobią, bo będą mogli powiedzieć, że dotrzymali obietnice. Kompletna klęska jest z programem „Mieszkanie Plus”, nic tam nie ma, zero. To jest władza sprawna, jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy, ale jest dużo gorzej, jeśli chodzi o zarabianie".

Bodnar na prezydenta? "Jego obrona praw obywateli zasługuje na szacunek. Za krótki jest czas, bo trzeba by zbudować pozycję w masach, a na to trzeba też pieniędzy. To jest dobry pomysł, ale obawiam się, że jest za późno".

Wybory prezydenckie. "Nie sądzę, by Andrzej Duda wygrał w I turze przy tych kandydatach ze strony opozycji, dlatego sądzę, że będzie prezydent z opozycji. Stawiam na Małgorzatę Kidawę Błońską, z którą współpracowałem lata temu. To jest osoba, która prowadziła również firmę".

Senat. "Dzisiaj rola marszałka i całego Senatu będzie niesłychanie ważna, ma prawo wygłaszać orędzia po prezydencie. To nie znaczy, że jak opozycja przejmuje Senat, ma się zachowywać jak PiS. Zemsta może jest i słodka, ale i niszcząca".

Reakcje internautów:

"Dobrze, że są jeszcze ludzie, którzy prawdę pamiętają. Ten ,,rząd" wszystko próbuje zmienić".

"Słucham tego Pana z ogromną uwagą, aż miło słuchać mądrych".

"Słuchajcie uważnie co myśli człowiek odporny na pisowską propagandę!!".

"Pan Janas , legenda solidarności . Uwielbiam go słuchać".

          Popierasz Janasa - kciuk w górę!


+ 986
- 18

Polub Polityczek.pl