aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalprfffff.jpg

Proboszcz parafii w Piłce Daniel Wachowiak postanowił poskarżyć się w mediach spolecznociowych na swoich parafian.

Ks. Wachowiak niedawno zasłynął z krytyki 16-letniej ekolożki szwedki Grety Thunberg. "Bzdura" - pisał o globalnym ociepleniu.

- Ośmieszają dziewictwo, heroizm, duchową głębię wielu wspaniałych świętych dziewczyn - kanonizowanych Kościoła Katolickiego - a na liderkę mądrości wybierają nastolatkę manipulowaną przed dorosłych ideologów. Świat bez Ewangelii coraz głupszy. Już się nie ukrywają, że „klimat” jest jak religijny dogmat a 16-latka jak dziecko z objawień. Wierzcie sobie w te bzdury, ale nie wymuszajcie tej wiary na innych. Tyle krzyczycie o stosach, Inkwizycji - swoją drogą nieprawdziwie - a sami chętnie byście „zdeptali” myślących inaczej - krytykował duchowny aktywistów klimatycznych.

Tym razem Wachowiakowi zaczęło doskwierać zachowanie parafian, którzy Kościół traktują w kategoriach firmy - a nie grupy bliskich sobie osób.

- Smutne w życiu księdza to stan, gdzie kapłan został powołany do bycia ojcem wspólnoty, ale parafia nie przypomina rodziny - skarży się na Twitterze proboszcz.

- Kościół jako potężny moloch nie ma szans być tym, czego pragnął Założyciel. Ma być wspólnotą wspólnot a nie firmą - dodaje Wachowiak.

Reakcje internautów:

"Ojej, krytykują księdza. I to na wsi...nawet jajek dobrodziejowi nie przyniosą. Tylko oceniają. Skandal!".

"KK i jego funkcjonariusze sami na to zapracowali , w dodatku ciężko i uczciwie, co w przypadku KK jest nader rzadkie. Niech pan ma pretensje do siebie i instytucji dla której pracuje".

"Księże Danielu, ojcem też się nie jest od razu...na wszystko potrzeba czasu :) Niech Maryja Wszechposredniczka Łask wyprosi łaskę dziecięctwa Bożego dla Twoich parafian, a da Ciebie dar Ojcostwa dla Nich".

"Ojcem to jest bóg dla was. Kaplan najwyżej może być pasterzem. Ostrzał się będzie zwiększał. Miejmy nadzieje, że będzie coraz celniejszy".

"Na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Nie można do niego być powołanym".

ks._Daniel.jpg

      Popierasz Wachowiaka - kciuk w górę!


+ 42
- 2225

Polub Polityczek.pl