aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaidjffffff.jpg

W legendarnej sali BHP w Stoczni Gdańskiej odbyła się dzisiaj konferencja finansowana z pieniędzy publicznych "Od godności człowieka do ponadnarodowej współpracy".

Gośćmi honorowymi wydarzenia byli duchowni; abp Sławoj Leszek Głódź i abp Marek Jędraszewski.

- Globalizacja gospodarki staje się wielkim zagrożeniem dla ludzi pracy z całego świata, nie tylko z poszczególnych państw narodowych. Jestem przekonany, że tak wybitni naukowcy, którzy weszli w skład Rady Naukowo-Programowej MCBFS zmierzą się z tematem globalizacji i przygotują konkretne programy, jak się temu problemowi przeciwstawić. Chciałbym informacje o tym przekazać także Papieżowi Franciszkowi, u którego będę na audiencji 4 grudnia. Jestem jednak przekonany, że obserwatorzy, którzy przybyli na konferencję z ramienia Franciszka, przekażą mu te informacje o wiele wcześniej. Cieszę się, że Ojciec Święty postanowił wysłać na naszą konferencję swoich przedstawicieli - wypowiadał się przewodniczący "S" Piotr Duda.

Z konferencji zostali wyrzuceni dziennikarze, których organizatorzy uznali za sobie wrogich; reporterkę Dominikę Ziółkowską (TVN24) oraz dziennikarzy Gazety Wyborczej (m.in. Dariusza Gałązkę - syn byłego stoczniowca).

Marek Lewandowski - rzecznik Solidarności, wypraszał z sali wspomniane media.

EI3eB1TWkAEXe7r.jpg

- Ponury chichot historii. Rzecznik "Solidarności" wyrzuca z sali BHP dziennikarza Gazety Wyborczej, syna stoczniowca, uczestnika sierpniowego strajku w Stoczni Gdańskiej - komentuje sprawę Mikołaj Chrzan (szef redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej”). 

- Czy dzisiejsza "Solidarność" ma prawo nie wpuszczać dziennikarzy Gazety Wyborczej i TVN 24 na konferencję organizowaną za publiczne pieniądze? Dokładnie takie samo prawo, jak uczynić gośćmi honorowymi konferencji o godności człowieka abp Głódzia i Jędraszewskiego - mówi europoseł Robert Biedroń.

Konrad Piasecki (TVN24): "Walcząca niegdyś o wolność słowa Solidarność wyrzuca dziennikarza z publicznie finansowanej imprezy. Wicepremier rządu wydaje mediom świadectwa polskości i jej braku. Polska. Rok 2019".

Reakcje internautów:

"Wałęsę też by teraz z tej sali wyrzucili... ale za to prokurator Piotrowicz do TK! Absurd w Polsce osiąga kolejny szczyt!".

"Wczoraj poseł Płażyński używał hasztagu #wolnemedia. Dzisiaj pokazali czym dla nich jest ta wolność".

"Żadna Solidarność tylko solidaruchy...".

"No tak, bo darmozjady w sukienkach skutecznie zawłaszczyły sobie ten kraj przy pomocy fanatycznych wyznawców. Pranie mózgu trwa nie od dziś, a oni czują się bezkarni i wspierani przez władzę i pieniądz strzyżony na swoich zamroczonych owcach. Kto im podskoczy?". 

        Popierasz Solidarność - kciuk w górę!


+ 25
- 2606

Polub Polityczek.pl