640px-Krzysztof_Szczerski_Sejm_2014.jpg

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski gościł na antenie "Trójki" Polskiego Radia. Polityk komentował bieżące sprawy polityczne.

Wizy. "To dobra wiadomość, że Polacy będą mogli latać do USA bez wiz w celach turystycznych i biznesowych na 90 dni. To oznacza, że wszystkie dobre owoce, które miał przynieść ten rok w relacjach polsko-amerykańskich, są już załatwione".

Trump. "Zaproszenie Donalda Trumpa jest otwarte, ale nie naciskamy na wizytę, bo to, co miało być jej efektem, jest już dokonane. Rozumiemy sytuację wewnętrzną w Ameryce. Tam rozpoczęła się kampania wyborcza i sprawy wewnętrzne bardziej absorbują wszystkich polityków amerykańskich, w tym prezydenta Donalda Trumpa".

Trybunał Konstytucyjny. "W procesie wyłaniania członków TK władcą wyłącznym jest parlament. (...) Pan prezydent swoich kandydatów zgłosić nie może. Trochę prezydent żałuje, że opozycja zrejterowała, zanim proces się zaczął - nie zgłosiła swoich kandydatów".

Tusk. "Myślę, że Donald Tusk liczył na inną reakcję po swojej zapowiedzi. Wydaje mi się, że oczekiwał od kandydatów opozycyjnych tego, że się jemu poddadzą i poproszą go, żeby jednak kandydował".

Macierewicz. "Nie będzie zmiany marszałka seniora. List opozycji nie podważa dwóch przesłanek, które stały u podstaw tej decyzji; nikt nie mówi, że Antoni Macierewicz nie jest jednym z 10 najstarszych posłów wiekiem, ani nikt nie mówi, że Antoni Macierewicz nie jest symbolem walki Polaków o niepodległość".

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalsepflpffff.png

         Popierasz Szczerskiego - kciuk w górę!


+ 4
- 427

Polub Polityczek.pl