ODI1L3VfMS9jY19mNGQ0Zi9wLzIwMTkvMTEvMDgvODI1LzU1MC8wZDE2YTc1NmI1N2M0OTdjYmM3YWVjNWM5MTE0OTkzNC5qcGVn.jpeg

Prof. Tomasz Grodzki został oficjalnym kandydatem partii opozycyjnych na stanowisko marszałka Senatu.

Wszystko wskazuje na to, że następcą Stanisława Karczewskiego na stanowisku marszałka Senatu zostanie - także lekarz z zawodu - prof. Tomasz Grodzki. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zaprezentował Grodzkiego jako wspólnego kandydata partii opozycyjnych. 

Bogdan Klich (senator): "Opozycyjna większość w Senacie nie da się podzielić, kupić ani zniszczyć. Nie zawiedziemy naszych wyborców"

- Wygląda na to, że prof. Grodzki nieźle się spozycjonował, mówiąc otwarcie jako pierwszy, że PiS próbował go przekabacić i się nie udało - komentuje dziennikarz Tomasz Żółciak (Dziennik Gazeta Prawna).

Marcin Kierwiński (poseł): "Symboliczna decyzja wskazująca, ze w polityce liczą się pozytywne wartości, a nie draństwo. Gratulacje!".

- Przywróci Senatowi godność, szacunek i standardy stanowienia prawa - zapewnia poseł Michał Szczerba (PO).

Przemysław Szubartowicz (publicysta, wiadomo.co): "Porozumienie senackie było kluczowe. Dzięki niemu „przygniatające” zwycięstwo PiS przestało być przygniatające, a „klęska” opozycji przestała być klęską. Wszyscy liderzy zyskali, a Kaczyński stracił - pewność hegemonii, większość w Senacie, bezczelność panowania. Oby tak dalej".

Tomasz Lis (Newsweek): "Porozumienie w sprawie prezydium Senatu to bardzo dobra wiadomość - liderzy KO, Lewicy i PSL pokazali, że nie dadzą się rozgrywać PiS-owi i w najważniejszych sprawach potrafią działać razem". 

Reakcje internautów:

"Polacy wybrali Senat. Krucha większość opozycji, ale jest. Kandydaci: - Tomasz Grodzki - marszałek, Bogdan Borusewicz - wicemarszałek, Gabriela Morawska Stanecka - wicemarszałek. "PiS wygrał wybory do Senatu" - Sellin. I takich „sukcesów” życzymy PiS. Koniec chuligaństwa.

"To może Karczewski w końcu opuści wille????".

"Mnie się podoba. Świeży oddech w Senacie. No i PiS-owi też się spodoba, skoro chcieli przeciągnąć na swoją stronę".

       Popierasz Grodzkiego - kciuk w  górę!


+ 778
- 6

Polub Polityczek.pl