878736750_chojna_duch_prognozy.png

Elżbieta Chojna-Duch pochwaliła się pierwszymi reakcji, z jakimi się spotyka po tyk jak Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło ją kandydatką na funkcję sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

- "Co chwila telefony z gratulacjami, ludzie na ulicy podchodzą do mnie, obcy ludzie gratulują mi, taksówkarze nie chcą brać ode mnie pieniędzy za przejazd" - opowiadała na antenie TVN24 prawdopodobnie przyszła sędzia Trybunału Konstytucyjnego.

Kilka dni temu na antenie RMF FM mówiła o zupełnie innych reakcjach ze strony swojej rodziny.

- Nie przejmuję się SMS-ami, które dostałam od członków mojej rodziny, że się nie spodziewali, że jest to wstyd. Dostałam SMS-a: ‘Ręki nie podam, do domu nie wpuszczę’. Odpowiedziałam, że przeżyję, bo głupota jest oczywista - deklarowała w rozmowie z Robertem Mazurkiem w "Porannej Rozmowie RMF FM".

Patryk Słowik ("Dziennik Gazeta Prawna"): "Pani Chojna-Duch to kobieta w sile wieku, profesor, zapewne zacna osoba. Dlatego średnio wypada mówić, że w ciągu ostatnich kilku lat coś jej się stało. I nie chodzi o jej poglądy polityczne, lecz o coraz bardziej widoczne oderwanie od rzeczywistości". 

Kamil Dziubka (dziennikarz, Onet): "Prof. Chojna-Duch za czasów PO podpisała się pod projektem znoszącym 30 proc. sankcję VAT, czyli rozwiązaniem, które według PiS przyczyniło się do przekrętów. Potem wyparła się tego przed komisją śledczą. Dziś jest kandydatką PiS do TK". 

- Dla tych, co zastanawiali się, dlaczego Prof. Chojna-Duch opowiadała te zmyślone historie przed komisją śledczą udającą, że wyjaśnia przyczyny luki VAT - mówi o kandydaturze Chojny do TK posłanka Izabela Leszczyna. 

Janusz Korwin-Mikke rozmowie z "Rzeczpospolitą" zapowiedizał, że jego formacja Konfederacja poprzez w Sejmie kan daturę Elżbiety Chojny-Duch. 

Reakcje internautów:

"Jeszcze rano potępiała ją nawet rodzina. Po reprymendzie ludzie witają ją naręczami kwiatów. Kabaret z TK. Smutne".

"A do jakiego kraju ona pojechała, że tak ją fetują? Lub co brała...".

"Cieszy się, jakby bezdomny zostawił jej limuzynę".

"Szczerze współczuję jej krewnym, muszą palić się ze wstydu. Co tam palić, hajcować! Wstyd i hańba!!!".

          Popierasz Chojnę - kciuk w górę!


+ 16
- 1274

Polub Polityczek.pl