aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaskrofkffffff.jpg

Publicysta Kuba Wątły (Halo Radio) wypowiedział się na temat zbliżających się wyborów prezydenckich.

Zdaniem dziennikarza najlepszym kandydatem, jakiego opozycja może wystawić przeciwko Andrzejowi Dudzie w nadchodzących wyborach prezydenckich, jest Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Komentarz Wątłego

Dobrze, że Donald Tusk postanowił odpuścić sobie kandydowanie na stanowisko Prezydenta RP. Chyba, że skłamał tak jak wtedy, gdy na miesiąc przed wyjazdem do Brukseli, zapewniał z sejmowej mównicy, że nigdzie się nie wybiera. Jeśli jednak nie będzie startować, to po pierwsze jest to jasny sygnał, że kandydat tzw "demokratów" czy "liberałów" nie będzie miał szans w najbliższych wyborach prezydenckich. Mówię i piszę o tym już od bardzo dawna. Nie tylko zresztą ja.

Po drugie, gdyby takowy kandydat miał mieć szansę, to powinien być wyłoniony wyłącznie w drodze #prawyborów. I dalej: gdyby babcia miała wąsy, a partie polityczne były dojrzałe i obywatelsko odpowiedzialne, a nie pełne zakompleksionych matołów mających swoje interesy i interesiki, to prawyborów w obecnej sytuacji nie byłoby.
Dlaczego?

Otóż przed nimi, solidarnie, wszystkie środowiska obywatelsko-społeczne wraz z partiami, które opowiadają się za takowym progresem, winny wskazać na jedną w tej chwili osobę, która miałaby szanse pokonać obóz nacjonalistyczno-kremlowsko-faszystowski. Tą osobą jest obecny Rzecznik Praw Obywatelskich, dr Adam Bodnar.

Adam_Bodnar_80_posiedzenie_Senatu-1024x576.jpg

Reakcje internautów:

"Jako RPO obywatelskich się wykazał reprezentując Obywateli mający sprawnie działający zespół, któż może być lepszy na stanowisko prezydenta?!".

"Jeśli Pan Bodnar zdecydował by się startować - ma mój głos, nawet gdyby lewica wystawiła swojego kandydata w pierwszej turze. I to nie dlatego że jaram się nim jak niektórzy Tuskiem, miałem z okazję rozmawiać osobiście z Panem Bodnarem i serio bardzo sensowna rzeczowa i bezstronna rozmowa z dużą chęcią zrozumienia moich argumentów, ale też próby spokojnego wytłumaczenia argumentów strony przeciwnej".

"Racja. Ale Bodnar jest samodzielny, żadna - opozycja - parlamentarna na niego się nie zgodzi".

"Bodnar nie jest medialny i Kowalski nie ma pojęcia kto to jest".

         Popierasz Wątłego - kciuk w górę!


+ 337
- 10

Polub Polityczek.pl