aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadflrfgggg.jpg

Publicysta Waldemar Kuczyński odniósł się do mianowania - przez prezydenta Andrzeja Dudę - posła Antoniego Macierewicza na stanowisko marszałka seniora Sejmu.

- Marszałkiem seniorem Sejmu IX kadencji będzie Antoni Macierewicz, Senatu X kadencji – Barbara Borys-Damięcka – poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

- Rola Marszałka Seniora Sejmu IX kadencji to, w tym historycznie doniosłym momencie, dla mnie szczególny zaszczyt i zobowiązanie. Dziękuję Polakom za zaufanie wyrażone w wyborach parlamentarnych - oświadczył Antoni Macierewicz. 

Reakcje internautów:

"Oszust smoleński marszałkiem. Bananowa republika".

"Będzie apel smoleński przed każdym posiedzeniem sejmu? Dla koleżanki pytam".

"Antonii od bólu i troski - czy będzie na wejściu do laski Marszałkowskiej chociaż sztuczna mgła oraz pociąg powrotny z firankami w bezpieczne miejsce? Czy tyłko będzie stuknięcie laski i do pracy w imię trosk Ilicza".

***

- Andrzej Duda wyznaczył na Marszałka Seniora Sejmu Antoniego Macierewicza. Tym samym uznał oszustwo smoleńskie, potrzebę niszczenia polskiej armii, zlikwidowanie wywiadu i kontrwywiadu, zdradę narodową opisaną w książkach Tomasza Piątka i Misiewiczów w polityce. Przed wyborami taki ruch? Widocznie rezydent PiS-u wziął pod uwagę rezygnację Donalda Tuska, policzył już głosy ciemnego ludu i wyszło mu zwycięstwo w majowych wyborach. W innym przypadku nigdy by się nie odważył tak zakpić i upokorzyć Polaków. Chyba że choroba pychy i skrajnego braku odpowiedzialności beznadziejnie postępuje - komentuje płk Adam Mazguła.

Wadim Tyszkiewicz (senator)"Kolejna prowokacja po Piotrowiczu i Pawłowicz w TK. Niebywałe, niewyobrażalne, niepojęte. Prezes Kaczyński i Prezydent Duda testują Polaków, ile są w stanie znieść? Uosobienie kłamstwa i siania nienawiści Marszałkiem Seniorem Sejmu RP? Człowiek, który rozbił polski wywiad, wyhodował Misiewicza, który od 9 lat kłamie i marnotrawi miliony publicznych pieniędzy tańcząc na trumnach ofiar Katastrofy Smoleńskiej, ma być najwyższym autorytetem Sejmu? Teraz Polacy mogą nawet się spodziewać, że Słońce zacznie się kręcić wokół Ziemi, jeśli tylko takie polecenie wyda najwyższy, najjaśniejszy przywódca. Dramat".

- Współczuję posłom opozycji, którzy będą brać udział w posiedzeniu prowadzonym przez Macierewicza. Wiedzą przecież, co pisał Piątek. Wiedzą, co Macierewicz zrobił z wojskiem. Wiedzą, jaką hańbą było wzniecanie paranoi o „zamachu”. Przydałby się, choć symboliczny gest sprzeciwu - mówi publicysta Przemysław Szubartowic (wiadomo.co).
      Popierasz Kuczyńskiego - kciuk w górę!

+ 2007
- 61

Polub Polityczek.pl