aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakoeddddddd.jpg

Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko sędziego w Trybunale Konstytucyjnym - EIżbieta Chojna-Duch była dzisiaj gościem Roberta Mazurka w "Porannej Rozmowie RMF FM".

Najciekawsze wypowiedzi Chojny-Duch:

"Już kiedyś starałam się o tę funkcję (sędziego TK). Nie wyszło".

"Nie przejmuję się SMS-ami, które dostałam od członków mojej rodziny – SMS pod tytułem ręki nie podam, do domu nie wpuszczę. Odpisałam, że przeżyję".

"Mój brat powiedział: Będziesz podległa premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Odpowiedziałam: to przeczytaj konstytucję. To powiedział: Będziesz podlegać pani prezes Przyłębskiej. Powiedziałam: W pewnym sensie tak, organizacyjnym".

Odpowiada pani towarzystwo kandydatów do TK?

"Krysia Pawłowicz? Znakomicie. Nie znam byłego posła Piotrowicza".

"Stanowisko w TK za zeznania ds. komisji VAT? To był mój obowiązek, przysięga złożona przed komisją. (…) Jak mogłabym powiedzieć, ze czegoś nie pamiętam, jak dobrze pamiętam?".

Krytyka ze strony prof. Rzeplińskiego 

"Tego nie powinien robić, bo to ma wpisane do konstytucji do ustawy o TK. Mogą mu wg mnie, ponieważ narusza godność sędziego, mogą mu cofnąć uprawnienia łącznie z wynagrodzeniem. Więc niech się zastanowi".

Krzysztof Piesiewicz (prawnik, były senator): "Pani Chojna-Duch skończyła w maju 71 lat. Przepraszam, że poruszam wiek, ale jak to się ma do przepisów i do forsowanej przez PiS bariery 67 lat w Sądzie Najwyższym!!".

Jan Piekarski (dyplomata): "Mogę sobie wyobrazić młodych polityków oportunistów i karierowiczów. Ale 71-letnia oportunistka i karierowiczka Chojna-Duch, to fenomen na skalę światową. Zeszmacić się na starość, to wstyd. Już nie będzie czasu, aby się oczyścić".

Barbara Zdrojewska (senator): "Nie ma znaczenia, czy pani Chojna-Duch uważa, że zachowa w TK niezależność, czy nie. Dobrze wie, gdzie poszła i dzięki komu. Nie widzę żadnej obrony dla takiej postawy. Nie jest w tej trójce żadnym wyjątkiem".

Reakcje internautów:

"W każdej sytuacji trzeba szukać pozytywów. Dzisiaj dobra wiadomość jest taka, że Elżbieta Chojna-Duch ma porządną rodzinę".

"No cóż, pani powinna pomyśleć nad tym, co rodzina jej wskazała, brawo rodzina rozumieją jakie spustoszenie robi PiS, pani Duch się sprzedała niestety".

"Moralność nie jest Pani mocną stroną. Taki standard w PiS". 

          Popierasz Chojnę - kciuk  w górę!


+ 228
- 4564

Polub Polityczek.pl