aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaksdedkddd.jpg

Satyryk Jan Pietrzak gościł na antenie prawicowej Telewizji Republika. Propisowski kabareciarz wypowiedział się na temat bieżących spraw politycznych.

O nominacjach do TK. "Wspaniale, bardzo gratuluję. Sprawdzeni w boju, tacy mają być. Tacy mają być sędziowie w TK, odważni, śmiali ludzie broniący praw Polaków i Polski. Sprawdzili się i bardzo dobre miejsce dla posłów odchodzących po iluś tam kadencjach, bardzo dobre miejsce TK. Jeżeli mają wykształcenie, stosowne dyplomy itd. żeby tu nie było formalnych sprzeczności. Poza tym osoby z charakterami i daj im boże, żeby pracowali tam dobrze dla Polski".

Pomnik Bitwy Warszawskiej. "Władze Warszawy decydują czy znajdzie się teren na budowę pomnika, czy nie znajdzie się. Władze Warszawy przez ostatnich kilkanaście lat znajdowały grunty, działki, tereny, wyłącznie na złodziejstwa. Na budowę pomnika nie mają. Władzami Warszawy są ludzie, którzy raczej pochodzą z tradycji czy legendy Armii Czerwonej i na pomniku polskiego bohaterstwa im nie zależy".

Dorobek Olgi Tokarczuk. "Nie za bardzo oceniam, bo czytałem jedną jej książkę przed laty "Prawiek". Dosyć zgrabnie napisana interesująca literatura, ale potem zaniechałem czytania beletrystyki tego rodzaju - takiej wrażeniowo emocjonalnej ponieważ jest tyle wspaniałych książek na rynku".

Antoni Macierewicz. "Bardzo szanuję, ponieważ mam go na oku od kilkudziesięciu lat wiem, że to jest człowiek wielkich zasług dla Polski (...) Kilkadziesiąt lat pracuje dla dobra Polski".

Donald Tusk. "Zrezygnował (ze ściągnięcia wraku Tupolewa z Rosji), jego winą jest to, że wrak dalej leży w Rosji, i wypadku nie można zakończyć, bo nie ma tego dowodu zbrodni w Polsce. Powinien być nie tylko Trybunał Stanu, ale karny trybunał, bo zostały popełnione przestępstwa karne. Trybunał Stanu to bardzo szlachetna forma".

Klaudia Jachira. "Czekam na proces. Nie mam pozwu, martwię się, coś się ociąga. Chętnie pójdę do sądu w tej sprawie. Osoba niekompetentna".

Grzegorz Schetyna. "Intelektualne zero ten pan i on do niczego dobrego nie doprowadzi partii. (...) Za słaby umysłowo na tę skalę problemów, które są przed Polską. Taki człowiek nie powinien prowadzić partii politycznej".

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakofffff.png

         Popierasz Pietrzaka - kciuk w górę!


+ 121
- 1471

Polub Polityczek.pl