aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakoekfrffff.jpg

Prawicowy publicysta Witold Gadowski zareagował na nominację Krystyny Pawłowicz na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

Od wczoraj opinia publiczna oburza się na polityków Prawa i Sprawiedliwości ws. kandydatur na przyszłych sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

- Od czterech lat prezes wymierza raz na jakiś czas polskiemu społeczeństwu siarczysty policzek. Tym razem wymierzył dwa na raz - bo trudno inaczej odebrać kandydatury Pawłowicz i Piotrowicza na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Niestety, można się spodziewać, że i tym razem przynajmniej część społeczeństwa zawyje w masochistycznym zachwycie - wypowiada się prawnik prof. Jerzy Zajadło.

Pawel Wroński (Gazeta Wyborcza): "Kaczyński, wskazując na sędziów TK S. Piotrowicza, K.Pawłowicz i E.Chojną-Duch, postanowił poniżyć państwo polskie i organ stojący na straży konstytucji. Zapewne jedynie z powodu braku konia w stajni na Nowogrodzkiej wybrał te trzy osoby".

Tomasz Lis (Newsweek): "Pawłowicz, Piotrowicz, Chojna - Duch. Zgodnie z moimi przewidywaniami pan Kaczyński zirytowany głosami, że wybory poszły nie tak, pokazuje całej Polsce środkowy palec. To początek, będzie ostrzej. Panu A. Dudzie życzę miłego zaprzysięgania tej trójki. Zdziwiony nominacjami dla Pawłowicz i Piotrowicza może być tylko ktoś, kto absolutnie nie rozumie tego, co się w Polsce od czterech lat dzieje i dlaczego się dzieje. Albo nie chce zrozumieć. Kaczyński właśnie mówi wszystkim „wypad, ja tu rządzę, mój kaprys jest tu prawem”".

- Przyzwyczaiłem się już trochę do myśli o spółce Pawłowicz&Piotrowicz w pseudoTK. Zastanawiam się cały czas nad motywacjami. Chęć upokorzenia? Barbarzyństwo? Chęć zamanifestowania dyktatorskiej władzy? Granie społeczeństwu na nosie? Tak czy inaczej, źle się to dla was skończy... - ocenia mec. Michał Wawrykiewicz.

***

Inne zdania na temat nominacji PiS - przynajmniej w wypadku Krystyny Pawłowicz - jest prawicowy publicysta Witold Gadowski, którego zdaniem Pawłowicz jest kompetentną osobą, aby zasiadać na stanowisku sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

Reakcje internautów:

"Dokładnie panie redaktorze Gadowski, łączy was wiele, oboje mieliście tatusiów w PZPR i oboje stroicie się w antykomunistyczne piórka".

"Panie redaktorze, pan jest dziennikarzem. Czy pani Pawłowicz nadaje się na sędziego TK, nie ma Pan pojęcia. Dobry sędzia musi być merytorycznie przygotowany i zrównoważony... Pani Pawłowicz często pokazywała, że jest osobą impulsywną i mało zrównoważoną...".

"A "kryształowy" Banaś na prezydenta!".

"Panie Witoldzie, ale chyba Pan żartuje? Popierając Panią Pawłowicz, to popiera Pan posłusznych aparatczyków PiS-u, który zresztą ostatnio Pan krytykował właśnie za ten beton partyjny. Problemy z pamięcią?".

      Popierasz Gadowskiego - kciuk w górę!

+ 31
- 745

Polub Polityczek.pl