aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaamkdmdffff.jpg

Senator Wadim Tyszkiewicz skomentował głośne kandydatury Prawa i Sprawiedliwości na staniewska sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

- Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz i Elżbieta Chojna-Duch kandydatami PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego - zapowiedział Ryszard Terlecki. 

Komentarz Tyszkiewicza 

No i Trybunał Konstytucyjny zostanie zaorany przez "dobrą" zmianę. Nie zlikwidowany. Oj, nie. Będzie już w całej swojej okazałości narzędziem do legalizacji bezprawia i dyktatury jednego człowieka i jednej jedynie słusznej partii.

Bezczelność, buta, arogancja, polityczne chamstwo... Ta władza nie ma granicy czy bariery, jakiej by nie przekroczyła i to jest jej największa siła. Demokracja zdycha.

Prokurator stanu wojennego i prymitywna, chamska, niewychowana i nieokrzesana "profesor" - żeby nie napisać dosadniej - aktywni politycy, to oni będą decydować o zgodności z Konstytucją nowo uchwalanego prawa przez PiS, czyli o sprawach najważniejszych dla Polaków. Szok. Czy możesz jeszcze niżej upaść Polsko?

Po jednym z moich wpisów rozpętała się burza. Zarzucono mi, że obrażam wyborców PiS. Nieporozumienie. Pawłowicz i Piotrowicz w Trybunale Konstytucyjnym to dowód na to, że miałem rację. Was obrażać nie trzeba, sami siebie obraziliście wybierając zamiast demokracji, autorytarne państwo politycznej comorry.

***

Prof. Andrzej Zoll: To klęska Trybunału, klęska ustroju polskiego prawnego i klęska nas wszystkich jako Polaków, społeczeństwa. Ta instytucja traci już jakiekolwiek szanse, aby zrobić coś dobrego dla naszego ustroju"

- Mamy do czynienia z ordynarnym zamachem konstytucyjnym. To, co chce zrobić Kaczyński domyka konstytucyjny zamach stanu, który dział się przez całą kadencję tego parlamentu. To jest kolejny potężny, być może potworny cios zadany zasadzie konstytucyjnej demokracji, zasadzie rządów prawa. Uważam, że jest to moment konstytucyjny, aby Sejm zmienił w ustawie o TK odpowiednie postanowienie, aby na każdy wakat kolejny sędzia wybierany był 2/3 głosów w Sejmie. Drugi przepis, że do czasu powołania sędziego na brakujące miejsce dotychczasowy sędzia pełni swój urząd - tak mają Niemcy, Włosi - wypowiadał się na antenie TVN24 były prezez TK prof. Andrzej Rzepliński. 

Kamila Gasiuk-Pihowicz (posłanka, Koalicja Obywatelska): "To w pewien sposób symboliczne Piotrowicz za służenie władzy komunistycznej w stanie wojennym dostał odznaczenie. Za służenie władzy PiS i niszczenie sądownictwa dzisiaj ma dostać stanowisko w Trybunale Konstytucyjnym".

Joanna Scheuring-Wielgus (posłanka, Lewica Razem): "Stanisław Piotrowicz, były poseł, któremu wyborcy PiS powiedzieli w wyborachNIE", prokurator stanu wojennego, usprawiedliwiał księdza pedofila z Tylawy, twarz podłej zmiany w wymiarze sprawiedliwości ma zostać sędzią Trybunału Konstytucyjnego. Polska właśnie pada na twarz". 

       Popierasz Tyszkiewicza - kciuk w górę!


+ 1609
- 18

Polub Polityczek.pl