LB1_5084.view.jpg

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska gościła na antenie prawicowej Telewizji Republika. Polityczka Prawa i Sprawiedliwości wypowiadała się m.in. na temat przyszłych wyborów prezydenckich.

Wybory prezydenckie. "(Tusk) stanie w sytuacji, gdy będzie pewien wygranej. Takiej pewności nie ma, wręcz większa pewność jest taka, że nie ma szans na wygraną z prezydentem Andrzejem Dudą. Druga sprawa; Grzegorz Schetyna na pewno stanąłby na głowie, by nie dopuścić do tego, aby wrócił Donald Tusk, bo to w sposób jasny zagroziłoby pozycji Grzegorza Schetyny w partii".

Emerytura Tuska. "Z tą polityką PO sprzedawania polskich interesów w zamian za funkcje, uposażenia, przyszłe emerytury - mamy już tę politykę za sobą. Pozycja Polski w tej chwili wygląda zupełnie inaczej bo po prostu o nią dbamy. Trudno powiedzieć, że Donald Tusk na cokolwiek zapracował, bo akurat praca czy pracowitość to nie jest jedna z jego dominujących cech. Pełnić funkcje a pracować to są dwie różne sprawy".

Agata Kornhauser-Duda. "Oczywistym jest, że rola pierwszej damy przy głowie państwa to jest element polityki prowadzonej przez głowę państwa. To może być doskonale uzupełnienie działań głowy państwa czy wręcz dużo dużo więcej nawet. Pani Agata jest niezwykłą osobą. Wspaniale dopełnia tę prezydenturę. Była aktywna i w działaniach społecznych, różnych akcjach, chociażby środowisk osób niepełnosprawnych, ale tez różnego rodzaju projektach skierowanych do dzieci, ale też w polityce międzynarodowej towarzysząc panu prezydentowi".

Senat. "Są prowadzone rozmowy rozmaite w Senacie, do czego one doprowadzą, tego nie wiem. My mamy swojego kandydata na marszałka Senatu - tu nie ma żadnych wątpliwości, jest nim marszałek Karczewski, który był świetnym marszałkiem przez mijająca kadencję. Bardzo dobrze oceniany w Polsce i poza granicami w środowiskach polonijnych". 

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalepdlepddd.png

        Popierasz Gosiewską - kciuk w górę!


+ 25
- 2681

Polub Polityczek.pl