aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaksoedddddd.jpg

Wszystko wskazuje, że były prokurator w PRL Stanisław Piotrowicz zostanie wybrany już w grudniu na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

Piotrowicz, mimo że nie dostał się do Sejmu - może liczyć na pomocną dłoń ze strony polityków Prawa i Sprawiedliwości. Ryszard Terlecki ogłosił dzisiaj nazwiska kandydatów PiS do TK, na której znalazło się nazwisko właśnie Piotrowicza. Terlecki tłumaczył, że jest on zasłużony w pracy reformującej sądownictwo w Polsce.

- Czy Pan Gowin cieszy się ze swoich nowych sędziów TK? I czy dostał za zgodę na ich przegłosowanie jakąś polityczną ciumkę? - pyta mec. Roman Giertych.

Prof. Andrzej Zoll o kandydatach PiS do TK: "To jest jakaś masakra po prostu! W Trybunale wymagany jest jakiś poziom, a przynajmniej powinien być wymagany. Tu zaś tego poziomu nie mamy na pewno".

Komentarz prof. Marcina Matczaka

Nie mogę skomentować tego inaczej niż ironicznie, przepraszam: kolejny krok na drodze zdecydowanej dekomunizacji polskiego sądownictwa i tak potrzebnego nam zwiększenia kultury sądzenia. I nie komentuję w ten sposób kandydatury prof. Chojny-Duch.

A tak na poważnie: kandydatury Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza są działaniem mającym pokazać Polakom, że za ochronę ich praw konstytucyjnych, które narusza PiS, będą odpowiadać najbardziej aktywni politycznie funkcjonariusze PiS. Linia partii będzie więc w pełni realizowana we wszystkich władzach.

***

Tomasz Siemoniak (poseł, Platforma Obywatelska): "Nominację Piotrowicza do "Trybunału Konstytucyjnego" prezydent Duda będzie wręczać w nocy jak kiedyś dublerom. To będzie niezłomny start kampanii prezydenckiej ze skompromitowanym prokuratorem stanu wojennego i członkiem Egzekutywy PZPR. Zdjęcie na plakat!". 

Gen. Stanisław Koziej: "Dziwna zabawa Polską trwa, a suweren tańczy jak na Titanicu. Czy w porę się w tym zorientuje, czy jednak pójdziemy na dno jako demokratyczne państwo prawne? To zależy w dużej mierze od naszych elit: czy potrafią Polakom uzmysłowić, co się dzieje, czy też nie są do tego zdolne?". 

Kazimierz Ujazdowski (senator): "PiS nie chce nawet pozorów niezależności Trybunału Konstytucyjnego. Kandydatury oznaczają totalne związanie instytucji z kierownictwem PiS. Talibizacja TK kryje strach przed przyszłością".

Dr Marek Migalski (politolog): "Długo trzeba było dekomunizować polskie sądy, by na koniec wprowadzić do TK byłego PRL-owskiego prokuratora z PZPR". 

        Popierasz Piotrowicza - kciuk w górę!

+ 3
- 277

Polub Polityczek.pl