aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaokerfrfrrr.jpg

Były minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego - obecnie publicysta - Waldemar Kuczyński zareagował na listę nazwisk kandydatów do objęcia stanowiska sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz i Elżbieta Chojna-Duch są kandydatami klubu PiS DO Trybunału Konstytucyjnego. Wszyscy troje mają zająć miejsca po sędziach, których kadencja kończy się na początku grudnia.

- Nowych sędziów wybierze Sejm wyłoniony w jesiennych wyborach, który do grudnia powinien rozpocząć obrady. PiS będzie miał w nim większość, co gwarantuje, że kandydaci partii zostaną wybrani do TK - informuje Gazeta Wyborcza.

- Od dawna piszę, że PiS stworzył nową nomenklaturę, czy jak mówi Kaczyński, elitę z odpadów zawodowych i moralnych, z takich bubli, a czasem wręcz ze ścieku - zareagował na Twitterze Waldemar Kuczyński.

Mariusz Witczak (poseł, Platforma Obywatelska): "Dawny komunistyczny aparatczyk, hejterka i była minister, która zaskarbiła sobie wdzięczność PiS mają trafić do Trybunału Konstytucyjnego. Totalny upadek".

- TK był na skraju przepaści... a teraz wykona duży krok naprzód - mówi konstytucjonalista dr Ryszard Balicki (Uniwersytet Wrocławski).

Marcin Szwed (prawnik): "Trybunał Konstytucyjny jest de facto martwy od początku 2017 r. i chyba już mało kto traktuje ten organ poważnie. Nominacja K. Pawłowicz czy S. Piotrowicza niewiele tu zmieni".

Mariusz Baczyński (dziennikarz, ONET): "W ramach walki o dekomunizację sądów PiS wprowadzi do Trybunału Konstytucyjnego Stanisława Piotrowicza. Dla podniesienia standardów życia publicznego dołoży Krystynę Pawłowicz. A wszystko na koniec pochwali Marek Król".

Reakcje internautów:

"Równie dobrze mogliby wprowadzić konia do TK. Z całym szacunkiem do koni".

"Robią z ludzi kompletnych idiotów, a mimo to mają takie poparcie. Jak to świadczy o ich wyborcach ?".

"Czas chyba pomyśleć nad wyjazdem za granicę, bo to jest dramat, co z tym krajem się dzieje".

"Totalny upadek państwa praworządnego".

      Popierasz Kuczyńskiego - kciuk w górę!


+ 1583
- 38

Polub Polityczek.pl