aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaksodedkddddd.jpg

Pisarka Manuela Gretkowska wypowiedziała się na temat zdarzenia z udziałem 13-latka w kościele w Bełchatowie. Policja została wezwana do świątyni przez duchownych po tym, jak nastolatek nie połknął komunii po otrzymaniu jej od księdza - tylko schował do kieszeni.

Komentarz Gretkowskiej 

Bełchatów słynął z syfu smogowego, od wczoraj smogu kościelnego. Zalega w Polsce równo, ale tam jego stężenie wzrosło po przemówieniu Kaczyńskiego: „Kto podniesie rękę na Polskę, ten podniesie ją na Kościół”. Bez tych słów, księżom nie przyszłoby do głowy wystukać numeru alarmowego. Policja broni państwa i Kościoła, bo są jednym. A największym osiągnięciem prezydenta Polski, jest uratowanie hostii przed upadkiem. Ratował Chrystusa, jak Bond spadającego drinka, bezbłędnie, precyzyjnie ino marynarka furkotała. I ten uśmiech na koniec - Podziwiaj Narodzie, tatusiu i Matko Boska, ale jestem zajebisty…13-latek przeciwnie, z powodu niedyspozycji profanował sakrament i wezwano matkę. 13-latek ma prawo do niedyspozycji umysłowej jako niepełnoletni. Nie w Kościele, tu jak po Bar Micwie jesteś dorosły. Ale czy dzieci - ofiary pedokleru wezwałyby policję?

Żaden z przestępców, jeszcze żyjących, pokazanych w filmie Sekielskich, nie skontaktował się z ofiarą, nie zaproponował zadośćuczynienia. Kościół jest przecież ciałem mistycznym, którego nie imają się podatki, prawo, odpowiedzialność. Gwałcenie, molestowanie przez mistycznych członków tego zgromadzenia będzie niedługo sakramentem dla świeckich.

Nie wiem, czy policja w Bełchatowie jechała do kościoła z włączoną syreną. Skoro księżom zachciało się inkwizycji, ministerstwo spraw wewnętrznych niech inwestuje w nowe policyjne koguty. Powinny wyć „Boże coś Polskę”. Prezes tak chciał, równając Polskę z Kościołem.

Sądzę, że nie ma ludzi głupich, są tylko źli. Ale ci źli są najgorsi. Do tego uświęceni i bezkarni; prezes, biskup, itpolska.

48866724437_2f7b1d8a54_c_1.jpg

- Postępek z chłopakiem w Bełchatowie jest niepokojący, jeśli chodzi o nastawienie szefów komisariatów policji. Wygląda na to, że utożsamiają rolę policji państwowej z rolą policji partyjnej, a nawet religijnej, jakby Partia-Państwo i Kościół były jednym. To groźny symptom - komentuje publicysta Waldemar Kuczyński.

Reakcje internautów:

"Dostali przyzwolenie od prezesa ....więc podnoszą ręce...nie ważne ... że dziecko...".

"Smog kościelny, najtrafniejsze określenie, jakie słyszałam... samo sedno, jeśli chodzi o atmosferę w naszym kraju... trafione, choć bardzo smutne".

Jak to mawiał dr House:,, nie ma ludzi zdrowych są tylko niezdiagnozowani,, ale jak dopuściliśmy do tego, że tacy nami rządzą? Niech każdy odpowie sobie sam w zaciszu własnego sumienia, jeśli oczywiście je używa. Amen".

"To wszystko takie żałosne, niemożliwe wręcz do ogarnięcia...my zamiast do przodu to cofamy się...pozwalamy by ciemnota nami rządziła, ogłupiała nas. Najgorsze, że przyzwyczajamy się i dajemy przyzwolenie na wszelkie draństwa...".

"Pomału, pomału, zaczynamy otwierać oczy jeszcze trochę i kościoły będą świecić pustkami, przecież nie jesteśmy aż t a k i m i głupcami ???????".

      Popierasz Gretkowską - kciuk w górę!

+ 630
- 8

Polub Polityczek.pl