aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaos0effrffff.jpg

Dziennikarz Tomasz Sekielski zareagował na informację o interwencji policji w kościele w Bełchatowie po tym, jak w czasie mszy nastolatek wypluł hostię do kieszeni.

Policja przyjechała do parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Bełchatowie po wezwaniu jej przez księży. Duchowni zarzucili nastolatkowi profanację hostii. 13-latek bronił się, że wypluł komunię, ponieważ bolał go ząb.

- Bezprawie państwa wyznaniowego. Na jakiej podstawie interweniowała policja w dodatku w stosunku do dziecka? To jest już przemoc religijna państwa nawiedzonego otępieniem władzy. Następnym razem zadzwońcie do mnie, wezwę pogotowie psychiatryczne co najmniej do księdza i komendanta policji - wypowiada się płk Adam Mazguła.

- Gdyby policja tak sprawnie reagowała na przypadki krzywdzenia dzieci w Kościele, jak na przypadek, gdy 13-latek wypluł hostię... - mówi dziennikarka Żaneta Gotowalska (Gazeta Wyborcza).

Egon Olsen (radca prawny): "W 1678 r. w Vernířovicach na Morawach zauważono, jak niejaka Marie Schuhová wyjmuje komunię z ust i chowa do modlitewnika. Kobieta została aresztowana, oskarżona o czary, skazana i spalona na stosie. Historia powtarza się w 2019 roku w Bełchatowie".

Komentarz Sekielskiego 

6 miesięcy od premiery Tylko Nie Mów Nikomu. NIKT, dosłownie NIKT z Kościoła nie zgłosił chęci kontaktu/pomocy/zadośćuczynienia ŻADNEJ Z OFIAR, które opowiedziały w filmie swoją historię. Nie znalazł się nawet jeden duchowny... A teraz ścigają dziecko wypluwające opłatek... Polski Kościół AD 2019... Gdzie my k.. żyjemy?

Reakcje internautów:

"Niech mi ktoś powie, że kościół to droga do Boga ... Jeśli jest jakiś Bóg i jakieś niebo, to tenże Bóg, w tymże niebie, patrząc na tąże żałosną instytucję, zwija się z bólu i zażenowania...".

"Dziw, że żadnej reakcji, z żadnej strony. A do 13-latka, który ponoć wypluł hostię, policja od razu przyjechała. To już jakaś komedia się robi".

"To właśnie jest kościół polskokatolicki pod rządami pisu, który rozpościera nad pedofilami w sukienkach parasol ochronny". 

      Popierasz Sekielskiego - kciuk w górę!

+ 4399
- 108

Polub Polityczek.pl