37337183560_9d214859ee_c.jpg

Poseł Antoni Macierewicz gościł na antenie prawicowego radia Wnet. Polityk został zapytany przez dziennikarza Krzysztofa Skowrońskiego o katastrofę smoleńską.

Kiedy można się spodziewać tej ostatecznej wersji wyjaśnienia tego wszystkiego, co się w Smoleńsku wydarzyło?

Antoni Macierewicz: Odpowiedź na tak postawione pytanie jest prawie niemożliwa do sformułowania. Raport powinien być na początku przyszłego roku. Jeśli pan pyta o ostateczne wyjaśnienie, czyli wszystkich szczegółów tego dramatu no to - to zapewne będzie trwało nieporównanie dłużej dlatego, że to jest sprawa, która obejmuje olbrzymią ilość osób, instytucji i środowisk, więc nie chciałbym tego sformułować w kategoriach... - tutaj wlaśnie prokuratura ma gestie, jeżeli chodzi o pełną odpowiedzialność i karne konwencje wobec osób, które były uwikłane w zbrodnię czy też dramat smoleński.

15 października Antoni Macierewicz gościł na antenie Polskiego Radia, gdzie mówił: - Cała Platforma, Lewica i PSL głosowało za tym, żeby oddać wrak Rosji i nie badać katastrofy smoleńskiej, by nie dopuścić do ujawnienia prawdy. W tym roku będą wyniki badania uniwersytetu Wichita, który sprawdza i weryfikuje nasz raport techniczny.

Na wypowiedź polityka PiS zareagował dr Maciej Lasek: Proszę powściągnąć fantazję panie pośle Macierewicz. W przeciwieństwie do kierowanej przez pana grupy amatorów, której składu MON wstydzi się opublikować, prawdziwi specjaliści już dawno zbadali przyczyny wypadku pod Smoleńskiem. Informacyjnie, bo mogło to Panu umknąć, na miejscu wypadku byli: 1. Członkowie Komisji Millera 2. Polscy prokuratorzy (tej kierowanej przez ministra Ziobro też) 3. Biegli prokuratury 4. Polscy archeolodzy. Tylko z podkomisji nikt nie dojechał.

32345610016_d51be7e20e_c.jpg

Reakcje internautów:

"4 lata, miliony wydane i nic... Poza: Parówkami. Puszkami. Wybuchem termobarycznym. Trotylem. I na koniec przepytywanie posłów i wypisywanie sobie samemu legitymacji... Paranoja PiS w wykonaniu 'śpiocha'".

"Przecież lekarz wyraźnie mówił - leki TRZY razy dziennie, a nie tylko po śniadaniu".

"Przypominam, że Platforma walczy konsekwentnie, żeby Antoni ujawnił prawdę np. na komisji Obrony Narodowej, tylko że on boi się tego zrobić i cały czas ucieka".

"Macierewicz ordynarnie kłamie i wykorzystuje katastrofę do celów politycznych. Rząd PO-PSL 12 razy występował o zwrot wraku, rząd PiS aż 1 raz. Macierewiczowi nie zależy na prawdzie, jemu zależy na politycznej rozgrywce Smoleńskiem. Nigdy nie pytał Sasina o organizację wizyty".

          Popierasz Macierewicza - kciuk  w górę!


+ 46
- 2013

Polub Polityczek.pl