aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalsdpefffff.png

Dziennikarka Eliza Michalik zareagowała na zachowanie polityków Prawa i Sprawiedliwości walczących z edukacją seksualną w szkołach.

- Obywatelski projekt przewidujący m.in. kary więzienia za edukację seksualną niespodziewanie zyskał poparcie posłów partii rządzącej. 16 października Sejm rozstrzygnie jego dalsze losy. To odpowiedź na postulaty wprowadzenia do szkół edukacji seksualnej zgodnej ze standardami WHO - informuje portal prawo.pl.

48902604111_0a9bafd168_c.jpg

- Polska, XXI wiek. Czy jeśli nauczyciel po prostu wspomni, że elementem seksualności człowieka jest masturbacja, to też do więzienia pójdzie? - pytałem autorów projektu ustawy. - To oceni prokurator, a potem sąd - usłyszałem w odpowiedzi - mówi o projekcie dziennikarz Janusz Schwertner.

Eliza Michalik (Onet): Na zakazie edukacji seksualnej skorzystają jak zawsze pedofile. Ponadto: jak w nowoczesnym kraju można karać więzieniem za wiedzę? I wreszcie: co z argumentem PiS, że o edukacji dzieci powinni decydować rodzice?

Jakub Przybysz (aktywista społeczny): Tak wyglądać może przyszłość edukatorów i edukatorek seksualnych, które będą przekazywały wiedzę o bezpiecznym seksie i zabezpieczeniach. Tak wyglądać może przyszłość nauczycielek biologii, które powiedzą w czasie lekcji jak dochodzi do zapłodnienia. Lub lekarza, który przepisze siedemnastolatce środki antykoncepcyjne.

Projekt katolickich fundamentalistów, finansowanych z zagranicznych pieniędzy, trafił do sejmu i został z aprobatą przyjęty przez partię rządzącą. PiS domaga się 5 lat pozbawienia wolności, dla wszystkich wyżej wymienionych. Religijni fanatycy chcą, abyśmy byli pozbawieni wiedzy. Chcą, aby jedyną drogą były słowa płynące z ambon, podczas gdy to właśnie księża pedofile, będą mieli ułatwiony dostęp do nieświadomych dzieci. Już raz wycofywali się ze swoich deklaracji, widząc opór kobiet, przeciwko ustawie antyaborcyjnej.

72752440_2556556774563093_5369674658682711019_n.jpg

Reakcje internautów:

"Polska pod rządami PiS zajmuje się rzekomym zagrożeniem ze strony edukatorów seksualnych, chcąc karać niewinnych ludzi za szerzenie rzetelnej wiedzy, tymczasem podobno kroi się wojna syryjsko - turecka na Bliskim Wschodzie. Turcja chce krwawej łaźni dla Rojavy, ta sprzymierzyła się z kolei z Rosją i Syrią Assada. Przypominam, że Turcja jest członkiem NATO, więc skutki amerykańskiego przyzwolenia na masakrę Kurdów mogą być kosztowne dla świata wskutek takiego przetasowania sił".

"Wysypuje się worek z powyborczymi prezentami dla kościółka. 3 lata dla szkolnych edukatorów seksualnych. Dziecko bowiem musi być niczego NIEŚWIADOME. To ważne. W przypadku pierwszego stosunku z księdzem".

"Totalny ciemnogród chcą wprowadzić... jeszcze obietnica Wassermann... zakaz internetu do 15 roku życia...i obowiązek kościelny siedem razy w tygodniu".

         Popierasz Michalik - kciuk w górę!


+ 753
- 38

Polub Polityczek.pl