48748670491_4b9a5a61d8_c.jpg

Arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił wywiadu "Naszemu Dziennikowi". Duchowny katolicki kolejny raz zaatakował mniejszości seksualne.

- LGBT to prawdziwie pogańska ideologia, która odrywa nas od prawdy o człowieku i wprowadza na tory, w których jako ludzie tracimy swoją tożsamość wyrastającą z samej naszej struktury biologicznej, określającej nas czy to jako kobiety, czy jako mężczyzn. Jak się patrzy na ideologię nazistowską i bolszewicką, to można zrozumieć, dlaczego dla nich pierwszym przeciwnikiem był zawsze Kościół i głoszona przez niego Ewangelia i moralność Ich walka z chrześcijaństwem zawsze odbywała się w połączeniu z określonym językiem. Używanym pojęciom nadawano zupełnie nową treść, wprowadzając zamęt i poprzez kłamliwe słowa zabijając w ludziach ducha prawdy. Różnica jest taka, że obecnie ideolodzy mają do dyspozycji bardziej perfidne środki (m.in. internet) - stwierdził abp Jędraszewski na łamach "Naszego Dziennika".

48747668468_4647bf6932_c.jpg

***

- Pan Jędraszewski znowu o LGBT. Facet ma ciężką paranoję wypełnioną dzikimi fantazjami o nieheteroseksualnym seksie - ocenia związkowiec i publicysta Piotr Szumlewicz.

Jakub Medyk (dziennikarz, TOK FM): "Czytam, że pan Jędraszewski znów dał upust swoim obsesjom i stwierdził, że LGBT jest gorsze od nazizmu i komunizmu. Jako prawnuk powstańca warszawskiego, który zginął w Sachsenchausen, mam Panu, Panie Jędraszewski, do powiedzenia tylko jedno - puknij się Pan solidnie w głowę".

- Religia codziennie udowadnia, jak wielkim jest złem. Abp Jędraszewski kontynuuje swoje ataki przeciwko „ideologii” LGBT. Ta kościelna nienawiść uderza w homoseksualistów, ale szkodzi również wiernym, którzy ją przejmują, bo dewastuje ich moralność - wypowiada się filozof Jerzy Bokłażec. 

Krzysztof Król (były poseł): "Abp Jędraszewski dziś znów zza ołtarza rzygnął nienawiścią wobec bliźnich. Pocieszające, że prędzej czy później, Polska zacznie przypominać inne katolickie kraje: Irlandię, Włochy, Hiszpanię. Może nawet szybciej niż później".

Reakcje internautów:

"Jędraszewski tyle opowiada o nazizmie. Ciekawe czy wie, że Hitler, Goebbels i Himmler byli katolikami? Nigdy nie wystąpili z kościoła, a papież nigdy ich nie ekskomunikował. Przy czym ekskomunika grozi w kościele za takie duperele jak usunięcie zapłodnionej komórki jajowej".

"Jędraszewski postępuje jak poganin, ma swojego Boga..., nie uznaje Papieża Franciszka... ostatnio to jakaś moda, bo PiS tez ma „swoją” konstytucję , „swój” wymiar sprawiedliwości".

"W normalnej instytucji, gdzie obowiązuje jakiś regulamin, kodeks etyczny, taki człowiek by po prostu stracił stanowisko. A dla Jędraszewskiego nie ma nawet słowa krytyki, np. od innych biskupów. Przeciwnie, są jedynie listy i słowa poparcia".

     Popierasz Jędraszewskiego - kciuk w górę!


+ 88
- 1636

Polub Polityczek.pl