aaakeofkorfkffff.jpg

Satyryk Jan Pietrzak otrzymał w piątek (11 października) Nagrodę im. Kazimierza Odnowiciela „Patriota Roku 2019”.

W uzasadnieniu dotyczącym przyznania nagrody właśnie Pietrzakowi napisano:

„Jan Pietrzak od ponad pół wieku jest symbolem polskiej wolności, a założony przez Niego słynny Kabaret Pod Egidą krytycznie, inteligentnie i dowcipnie komentował otaczającą nas rzeczywistość w czasach PRL-u oraz czyni to do dziś. To z pieśnią Jana Pietrzaka na ustach ‘Żeby Polska była Polską’ rodacy zrzucili okowy komunizmu. Niezapomniana melodia tego swoistego hymnu latami towarzyszyła patriotom walczącym o biało-czerwoną godność. Jan Pietrzak, to niezłomny bard, błyskotliwy satyryk i cięty felietonista, który w sporze ideologicznym oraz politycznym zawsze stał po stronie prawdy i wartości narodowych. Działalność twórcza i aktywność społeczna Laureata przyczyniły się w wielkim stopniu do odnowienia naszej Ojczyzny. Jego walka nie zakończyła się w 1989 r., kiedy – jak sam podkreśla – ‘komuna upadła, ale na cztery łapy’. Szczególną wartość należy przypisać w ostatnich latach jego staraniom o powstanie Łuku Triumfalnego, który upamiętni wspaniałą polską wiktorię nad bolszewizmem w 1920 r. Liczymy na to, że Nagroda ‘Patrioty Roku’ przyznana w przeddzień setnej rocznicy tego wielkiego wydarzenia, będzie kolejnym krokiem w kierunku realizacji tego ważnego i na wskroś patriotycznego przedsięwzięcia”.

Podpisano:

Prof. Andrzej Nowak – wybitny historyk, przewodniczący kapituły, Adam Bujak – artysta fotografik, fotograf papieski, Attila Leszek Jamrozik – artysta plastyk, działacz patriotyczny, Prof. Krzysztof Ożóg – wybitny historyk i działacz katolicki, Leszek Sosnowski – prezes Wydawnictwa Biały Kruk.

*Biały Kruk to wydawnictwo, a zarazem księgarnia religijna gromadząca najbardziej wartościowe pozycje literatury katolickiej.

71887648_2441818602539752_6029954626965471232_o.jpg

***

- A mówicie, że Jan Pietrzak przestał śmieszyć - komentuje ironicznie nagrodę dla Pietrzaka dziennikarz Paweł Wroński (Gazeta Wyborcza). 

Reakcje internautów:

"Nie wiem, co ze mną jest nie tak, ale jako kabareciarz nigdy mnie nie śmieszył... Zazwyczaj sam najgłośniej śmiał się ze swoich dowcipów. Natomiast jako człowiek, budzi we mnie nie mniejsze obrzydzenie niż prokurator Piotrowicz".

"Z niego taki patriota jak ze mnie Królewna Śnieżka! 40 lat temu kreował się na obrońcę wolności, tylko teraz mu się nieco odmieniło! Teraz nie wolność, a kasa się liczy!".

"Ostatnio był w Gdyni, śpiewał na koncercie pod kościołem, przy okazji bredził te swoje mądrości o zdrajcach, o tym, jak on musi walczyć, i wychwalał PiS. Zawodził w pieśniach martyrologicznych jakbyśmy byli w stanie wojny lub pod okupacją. Dramat, ale ze 40-50 osób go słuchało".

         Popierasz Pietrzaka - kciuk w górę!


+ 89
- 1451

Polub Polityczek.pl