mac_1.jpg

Poseł Antoni Macierewicz (Prawo i Sprawiedliwość) gościł na antenie prawicowego Radia Wnet. Polityk mówił o niedzielnych wyborach parlamentarnych.

Czy przewiduje pan, że PiS uzyska mandat do samodzielnego rządzenia?

Macierewicz: Oczywiście, że tak, wszystko na to wskazuje. Od dłuższego czasu my wszyscy chodzimy po targowiskach, spotykamy się z ludźmi, uczestniczymy w przekazywaniu samochodów strażackich dla OSP, uczestniczymy w podpisywaniu umów z samorządami na drogi powiatowe i gminne - jesteśmy wśród ludzi tak jak zawsze przed te 4 lata, tak jeszcze bardziej intensywnie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. I widzimy, jak ludzie nas przyjmują, jak ludzie nas zachęcają, żebyśmy walczyli o to, by móc samodzielnie rządzić, by był kontynuowany kurs odbudowy siły Polski, odbudowy siły społeczeństwa.

Chcę zaapelować do wszystkich, żebyście za wszelką cenę szli do głosowania, bo rozstrzyga się los Polski, rozstrzyga się to czy fundamenty, jakie zbudowaliśmy w poprzednich latach ten wielki cud, jaki się wydarzył będzie kontynuowany - a od tego zależy los Polski a być może całej Europy.

EGcU40pXYAIg8IM.jpg

Reakcje internautów:

"4 lata mieliście miski, teraz poszli von".

"Antoni ma gadane, szkoda, tylko że w większości przypadków robi odwrotnie niż mówi".

"Propaganda sukcesu a tak naprawdę program dalszego okradania Polski . W normalnych czasach i normalnym kraju siedziałbyś w więzieniu razem ze swoimi kolesiami".

"Maciar. Gdzie jest wrak?".

Według ostatniego sondażu przedwyborczego pracowni Kantar dla "Fakty" TVN: PiS 40 proc., Koalicja Obywatelska 26 proc., Lewica Razem 12 proc., Konfederacja 7 proc., PSL/Kukiz'15 - 7 proc. / 8 proc. wyborców nie wie jeszcze, na kogo odda głos.

- Jeśli wszystkie komitety wyborcze przekroczą próg 5%, zgodnie z dzisiejszym sondażem Kantar, PiS nie będzie mieć samodzielnej większości w Sejmie. Czy to "światełko w tunelu"? - komentuje Bartosz Wiśniakowski (zastępca burmistrza Wilanowa/Warszawa).

Tomasz Lis (Newsweek): Z najnowszego sondażu dla Faktów wynika, że w niedzielę możliwe jest absolutnie wszystko. A więc pełna mobilizacja, przekonujemy do głosowania, pomagamy głosować, głosujemy. Kochani, walczymy do końca.

       Popierasz Macierewicza - kciuk w górę!


+ 92
- 2754

Polub Polityczek.pl